Дев'ятьох чиновників ФІФА звинуватили у корупції

ФІФА Копирайт изображения Reuters

Дев'яти футбольним високопосадовцям висунули звинувачення щодо корупції, повідомляє міністерство юстиції США.

Їх підозрюють у рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей. Розслідування справи тривало понад два десятиліття.

У Цюриху вранці в середу арештували шістьох чиновників ФІФА, зокрема віце-президента федерації Джеффрі Вебба. Їх мають екстрадувати до США, сказано в заяві американського відомства.

Окрім того, швейцарська прокуратура порушила кримінальну справу щодо відбору країн-господарок Чемпіонату світу з футболу в 2018 та 2022 роках.

У штаб-квартирі ФІФА в Цюриху провели обшуки і вилучили документи, повідомили швейцарські прокурори.

Серед арештованих у Цюриху - колишній віце-президент ФІФА Джек Ворнер; президент федерації футболу в Коста-Риці Едуардо Лі, який мав приєднатись до виконкому ФІФА; представник Уругваю Евхеніо Фігередо; колишній президент федерації футболу в Бразилії Хосе Марія Марін.

Кілька посадових осіб вже визнали себе винними, повідомляє міністерство юстиції США. Серед них - Чарльз Блазер, який раніше був у виконкомі ФІФА.

Директора американського ФБР Джеймс Комі заявив, що обвинувачені чиновники "сприяли розвитку корупції та жадібності, що створило нерівні умови для найбільшого спорту у світі",

"Нерозкриті і незаконні платежі, хабарі і відкати стали способом ведення бізнесу в ФІФА", - сказав пан Комі та подякував слідчим з усього світу за розслідування, яке тривало роками.

Американські слідчі також проводять обшуки в штабі Конфедерації футболу країн Північної та Центральної Америки і зони Карибського моря в Маямі.

Розслідування Швейцарії

Прес-секретар ФІФА Вальтер Де Грігоріо заявив, що ФІФА наразі не планує переглядати місця проведення чемпіонатів світу 2018 та 2022 років, які пройдуть у Росії та Катарі відповідно.

"Чого ви від нас очікуєте? Що ми почнемо спекулювати на тому, що, можливо, щодо Росії і Катару ми маємо повторити голосування? Росія і Катар будуть приймати ігри. Це факт сьогодні. І я не хочу спекулювати на тому, що буде завтра чи післязавтра", - наголосив речник ФІФА під час прес-конференції у Цюриху.

Він також додав, що організація не планує відкладати вибори свого президента, заплановані на п'ятницю.

Водночас Вальтер Де Грігоріо не зміг підтвердити кількість затриманих посадовців у Цюриху.

В оргкомітеті ЧС-2018 в Росії Російській службі Бі-бі-сі заявили, що поки що не коментують арешти чиновників ФІФА.

Учасники ФІФА у п'ятницю мають голосувати за нового президента організації. Чинний керівник федерації Зепп Блаттер висувається на п'ятий термін.

Розслідування США та Швейцарії не стосуються пана Блаттера, заявив речник організації Вальтер де Грігоріо.

Новини на цю ж тему