Чому "справа проти ФІФА" перебуває в юрисдикції США

Блаттер Копирайт изображения AFP
Image caption Президента ФІФА Зеппа Блаттера арешти не торкнулися

П'ять причин, через які "справа проти ФІФА" перебуває в американській юрисдикції.

  1. Основна частина претензій американської прокуратури і ФБР стосується діяльності футбольних функціонерів у Західній півкулі. В центрі розслідування - Concacaf (Конфедерація футбольних асоціацій Північної і Центральної Америки і країн Карибського басейну).
  2. Штаб-квартира Concacaf розташована в Майамі. Один із важливих офісів - у Нью-Йорку.
  3. Ключова фігура розслідування - Чак Блейзер, затриманий ще в 2013 році (колишній глава Concacaf, представник США в ФІФА і в минулому один з найвпливовіших членів виконкому). Блейзер - американський громадянин. У групі обвинувачених ще кілька американців: Еухеніо Фегередо, Деріл Ворнер і Аарон Девідсон.
  4. Всі обвинувачені, як заявляє ФБР, використовували для своїх незаконних операцій американську фінансову систему. Прокуратура офіційно виступила з претензіями до компаній, зареєстрованих в США (те, що їх материнська компанія базується в Латинській Америці, не має значення).
  5. Частина серйозних підозр, судячи з усього, стосується до підготовки Кубка Америки 2016, який мають приймати США.

Розслідування можливих порушень при виборі країн-господарок чемпіонатів 2018 і 2022 американців напряму не цікавить.

Ця справа відкрита швейцарською прокуратурою, яка, втім, співпрацює з американцями, тому що головні підозрювані в американській справі у 2010 році були членами виконкому та брали участь у голосуванні.

США претендували на право прийняти чемпіонат 2022 року.

Арешти чиновників ФІФА проводилися швейцарською поліцією за запитом прокуратури США. Так само за запитами американської сторони влада Росії заарештовує і екстрадує людей, яким в США висуваються звинувачення.

США також затримують і екстрадують людей за запитами Росії.

Новини на цю ж тему