Вибори президента ФІФА призначили на лютий 2016

Блаттер і Платіні Копирайт изображения AFP
Image caption 29 травня Мішель Платіні (справа) привітав Зеппа Блаттера з переобранням на пост президента. А зараз припускають, що він зможе змінити швейцарця на чолі ФІФА

Дострокові вибори президента ФІФА, які відбудуться на позачерговому конгресі організації, призначені на 26 лютого 2016 року. Таке рішення ухвалив виконком Міжнародної федерації футболу в Цюриху.

Раніше очікувалося, що позачерговий конгрес призначать на 16 грудня - дату, до якої схилялися багато регіональних конфедерацій, включно з УЄФА. Проте, судячи з усього, перевагу віддали пропозиції чинного президента Зеппа Блаттера, який планує підготувати проект реформування ФІФА до свого відходу.

У травні пана Блаттера переобрали на п'ятий термін, а вже 2 червня на тлі корупційного скандалу він заявив про намір піти у відставку. Швейцарець керував федерацією від 1998 року, проте в останні роки зазнавав критики з боку футбольної спільноти.

Останньою краплею для 79-річного Блаттера, на думку більшості експертів, стали арешти високопосадовців ФІФА, яких звинувачують у хабарах та інших корупційних домовленостях.

15 липня Швейцарія екстрадувала в США першого з затриманих у гучній справі про корупцію у ФІФА - колишнього віце-президента Джеффрі Вебба, якого нью-йоркський суд помістив під домашній арешт в обмін на заставу в 10 млн доларів.

Глобальна підтримка Платіні

Як передає з Цюриха кореспондент ВВС Річард Конвей, голови більшості футбольних конфедерацій у понеділок виступили на підтримку кандидатури Мішеля Платіні на роль наступника пана Блаттера.

Але сам 60-річний президент УЄФА досі не заявляв про намір брати участь у виборах глави ФІФА.

За словами кореспондента BBC, поряд з європейськими футбольними асоціаціями, які входять до УЄФА, підтримку Платіні висловили представники Азії, Південної Америки, а також керівники КОНКАКАФ (Конфедерації Північної і Центральної Америки і країн Карибського басейну).

Пан Платіні, чемпіон Європи 1984 року і бронзовий призер ЧС-1986 у складі збірної Франції, очолює УЄФА від січня 2007 року.

Тоді він назвав своє обрання на пост керівника європейського футболу "лише початком пригоди", і в березні 2011 року його переобрали на другий термін.

Платіні, за даними AFP, вирішить щодо того, чи висувати свою кандидатуру на пост голови ФІФА протягом 15 днів.

Реформування ФІФА

На позачерговому засіданні виконкому ФІФА обговорювали також обмеження часових рамок правління президента і членів виконкому, можливість безпосередньо обирати членів виконкому представникам усіх 209 федерацій, що входять до ФІФА, і публікацію у відкритому доступі даних про зарплати президента і членів виконкому.

На ФІФА можуть також покласти відповідальність за перевірку кандидатів у члени виконкому.

Дещо дивно те, що пропозиції про реформування ФІФА, швидше за все, внесуть до порядку денного позачергового конгресу, на якому обиратимуть нового голову організації, тобто фактично їх вироблять за безпосередньої участі Блаттера, а не його наступника.

Єдиний суперник Блаттера на травневих виборах, принц Йорданії Алі бін Аль-Хусейн, заявив у понеділок, що швейцарець повинен піти негайно, не чекаючи виборів нового президента ФІФА.

Новини на цю ж тему