Гендиректор "Росія-2018": час припинити обговорювати корупцію у ФІФА

Alexey Sorokin Копирайт изображения Getty
Image caption Олексій Сорокін впевнений, що чемпіонату світу в Росії нічого не загрожує

Генеральний директор організаційного комітету з проведення у Росії чемпіонату світу з футболу у 2018 році Олексій Сорокін в інтерв'ю ВВС назвав президента ФІФА Зеппа Блаттера жертвою корупційного скандалу.

Він також закликав ЗМІ припинити обговорювати корупцію у федерації.

Пан Сорокін вважає Зеппа Блаттера "дуже сміливою людиною", що не побоялась взяти на себе відповідальність за те, до чого не мала жодного стосунку.

"Це його особисте рішення. Ми поважаємо його рішення. Ми впевнені, що усе, що він робить, він робить на благо ФІФА, якій присвятив своє життя", - сказав Олексій Сорокін.

Сам Зепп Блаттер у четвер прилетів до Санкт-Петербург, аби у суботу взяти участь у жеребкуванні відбіркової стадії чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Окрім того, на суботу запланована зустріч керівника ФІФА з президентом Росії Володимиром Путіним і їхні виступи перед церемонією жеребкування.

Подолати стереотипи

Олексій Сорокін вважає, що корупційний скандал у ФІФА безпідставно кидає тінь на найцінніший продукт ФІФА - чемпіонат світу.

"Нас засмучує те, що цю справу настільки роздули. У засобах масової інформації і в головах людей ця тема продовжує мусуватися - і це по-справжньому сумно. Нам потрібно зосередитися. Треба йти вперед, перестати розчісувати цю болячку і дискутувати на цю тему", - заявив він в інтерв'ю ВВС.

Пан Сорокін стверджує, що розслідування, які зараз проводять в США та Швейцарії, не мають відношення до Росії.

"Нас це не стосується. Ми жодних запитів або офіційних звернень з цього приводу не отримували", - сказав гендиректор російського оргкомітету.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Чемпіонат світу в 2018 році відбудеться у Росії

На його думку, ФІФА в змозі самостійно розібратися зі своїми проблемами, а проведенню ЧС-2018 в Росії нічого не загрожує.

"Я розумію, що, на жаль, вже давно навколо Росії склалася атмосфера недовіри, яку ми не заслуговуємо. Одним з головних завдань, які стоять зараз перед нами, якраз і є подолання цих стереотипів про Росію. Ми впевнені, що у нас це виходить", - запевнив Олексій Сорокін.

У відповідь на запитання про прояви расизму в російському футболі пан Сорокін висловив упевненість, що такі випадки поодинокі.

"У більшості подібних проявів расизму провина лежить на окремих людях, а не на групах уболівальників. Хулігани не представляють настрої суспільства в цілому. Це поодинокі випадки, які стаються все рідше. Дуже шкода, що вони все ще трапляються, але було б наївним думати, що ми зможемо зовсім викорінити це прямо завтра", - пояснив пан Сорокін.

На цьому тижні нападника клубу "Уфа" Еммануеля Фрімпонга - уродженця Гани, дискваліфікували на два матчі через образливий жест на адресу вболівальників на стадіоні в Москві. При цьому члени комітету не виявили проявів расизму щодо футболіста з боку фанатів.

Однак сам Фрімпонг стверджує, що його спровокував один із фанатів "Спартака", який назвав його мавпою.

Неадекватна реакція

У п'ятницю генеральний секретар ФІФА Жером Вальке визнав, що через корупційний скандал організація відчуває проблеми в залученні нових спонсорів.

"Нинішня ситуація не полегшує нам завдання підписання нових спонсорських договорів", - заявив пан Вальке на прес-конференції в Санкт-Петербурзі.

Копирайт изображения EPA

Одночасно виникли проблеми і з старими спонсорами, причому давніми і найбільшими партнерами ФІФА.

Жером Вальке повідомив, що ФІФА отримала лист від компаній VISA, Coca-Cola і Макдональд, в якому вони просять про зустріч з керівництвом федерації та скликати незалежну комісію з реформування організації.

"Два-три дні тому ми отримали лист, в якому всі вони пропонують зустрітися разом, що ми і збираємося зробити в наступному місяці", - сказав пан Вальке.

Напередодні голова компанії Visa Чарлі Шарф виступив з безпрецедентно жорсткою критикою ФІФА, засумнівавшись у здатності асоціації реформуватись.

"Ми намагаємося відповідати найвищим стандартам. Ми розраховуємо на партнерство з тими, хто думає і діє так само, як ми. Я не впевнений, що ФІФА відповідає цим стандартам. Більше того, реакція ФІФА на ситуацію, яка склалась, була абсолютно неадекватною, і як і раніше створюється відчуття, що у ФІФА не усвідомлюють, наскільки серйозні зміни попереду", - заявив Чарлі Шарф.

На думку керівника Visa, в першу чергу необхідно створити незалежну комісію для розробки плану реформ.

"А по-друге, - додав Чарлі Шарф, - ми впевнені, що при нинішньому керівництві ФІФА ніякі значущі реформи неможливі".

"Влаштуюся на радіо"

Раніше ФІФА оголосила, що скликає робочу групу з 11 експертів для розробки програми реформування організації, а також визначила дату дострокових виборів президента ФІФА - 26 лютого 2016 року.

На тлі корупційного скандалу переобраний в травні на свій п'ятий термін Зепп Блаттер на початку червня заявив про намір піти у відставку.

Минулого тижня він підтвердив своє рішення.

"26 лютого у ФІФА буде новий президент. Я повернуся до своєї роботи, до свого хобі - у журналістику. На цей раз я влаштуюся на радіо", - сказав чинний президент ФІФА.

Швейцарець керував федерацією з 1998 року, проте в останні роки його критикувала футбольна спільнота.

Справи про корупцію у федерації розслідують окремо у США та Швейцарії.

Новини на цю ж тему