Кличко: поки є мотивація і здоров'я, залишатимусь у спорті

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Один із найвідоміших боксерів світу, українець Володимир Кличко каже, що бокс стає дедалі більш популярним у світі.

В інтерв'ю ВВС Україна чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO, IBF, IBO, WBA наголосив, що конкуренція серед важковаговиків стає дедалі більш запеклою.

ВВС Україна: Головна мета для багатьох боксерів світу - це перемога над Вами. Вони хочуть покласти край чемпіонству Кличка. Як Ви до цього ставитесь?

Володимир Кличко: Це чудовий комплімент. Вони хочуть стати на твоє місце. Хочуть потрапити на "верхівку". Це природно не лише для спорту, але й загалом для суспільства. Всі хочуть нагору.

Я вже на цій верхівці, і кожен хоче сісти на моє місце. Але я у великому спорті вже багато років і дуже добре знаю, як впоратись із конкурентами.

І мені дуже приємно, коли я отримую пропозиції щодо бою, коли мені кидають виклик. Для мене це комплімент.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Володимр Кличко у дії

ВВС Україна: Багато експертів, спортивних журналістів і фанів говорять про таку собі "кризу" в боксі, особливо серед важковаговиків. Бокс став менш видовищним, менш популярним. Що Ви про це думаєте?

Володимир Кличко: Навпаки, бокс стає дедалі більш популярним. Компанії вкладають все більше грошей в бої. Вони вбачають в цьому гарну інвестицію.

Як у будь-якого спорту, в боксу теж були гарні й погані часи, але зараз бокс стає популярнішим, не лише важка вага, а бокс загалом. Конкуренція стає більш запеклою, гідних конкурентів все більше. Тобто ми продовжуємо цю чудову традицію, ми плекаємо цю спадщину.

ВВС Україна: Хто Ваші головні конкуренти зараз?

Володимир Кличко: Британець Ентоні Джошуа - один із найталановитіших боксерів-важковаговиків. Якщо він продовжуватиме так виступати, як він робить це зараз, то увійде в історію. У нього величезний потенціал.

Ще один серйозний конкурент - Роберт Хеленіус із Фінляндії.

Є ще кілька боксерів, які молоді, в яких гарні рейтинги. Наразі вони маловідомі та, втім, можуть конкурувати з чемпіонами, в тому числі й зі мною.

Головне, що такі люди, як Джошуа, як Геннадій Головкін, як я, роблять багато для того, щоб інтерес до боксу зростав. Мільйони людей у цілому світі із задоволенням дивляться бокс і стежать за тим, що в ньому відбувається.

Бої, в яких виступали Клички, показували наживо у понад 50 країнах світу. Тобто бокс є привабливим, і таким він і залишатиметься.

Копирайт изображения Getty images
Image caption Кличко назвав Ентоні Джошуа (на фото стоїть) одним із найперспективніших молодих боксерів

ВВС Україна: Скільки ви ще збираєтесь виступати у великому спорті?

Володимир Кличко. Не можу відповісти на це запитання. Все залежить від мотивації, від здоров'я. І якщо вони будуть, то я залишатимусь у спорті.

Якщо забракне бодай одного з них, то я скажу "Auf Wiedersehen" - до побачення.

З Володимиром Кличком розмовляла Анастасія Грібанова.

Новини на цю ж тему