У пробах спортсменів знаходять менше заборонених речовин

blood Копирайт изображения Getty

Минулого року у понад трьох тисячах аналізах із 283 тисяч проб, які взяли у спортсменів з усього світу, виявили заборонені речовини. Такі дані оприлюднило Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).

Це на 10% менше, ніж раніше, у всіх видах спорту - попри те, що було взято більше проб.

Раніше лунали звинувачення в поширенні допінгу в легкій атлетиці.

У WADA повідомили ВВС, що більш ніж 10% елітних спортсменів могли використовувати допінг для покращення результатів.

У чемпіонаті світу з легкої атлетики, який проходив у серпні в Пекіні, брали участь 66 спортсменів, до яких раніше застосовували санкції через допінг.

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) провела понад 1,4 тисяч проб у приблизно 600-700 спортсменів - лише в третини від загальної кількості спортсменів - у Китаї.

Лише двоє - кенійські бігуни Джойс Закару та Кокі Манунга - не пройшли їх, хоча ІААФ заявляла, що їхні проби заморозять задля повторного аналізу в майбутньому, коли буде прогрес у науці та технології.

Разом з тим, як минулоріч зменшилась кількість тестів, в яких виявили заборонені речовини або, як їх називають, "аналітично несприятливі знахідки", кількість проб, які потребують вивчення у майбутньому, також упала.

На противагу цьому, між 2012 та 2013 роками кількість "аналітично несприятливих знахідок" збільшилась на 10%.

WADA пояснює, що таке падіння частково пов'язане із запровадженням біологічного паспорта спортсмена.

У своєму звіті агентство врахувало проби, які проводили спортивні федерації та національні антидопінгові організації в 32 лабораторіях по всьому світу.

Національні антидопінгові організації перевіряли найбільше спортсменів у Китаї (13 тисяч), Росії (12 тисяч) та Німеччині (9 тисяч).

Якщо в результатах аналізу крові чи сечі знайшли заборонену речовину, це автоматично не означає, що атлета підозрюють в вживанні допінгу. Деякі заборонені речовини можуть потрапити до тіла природно.

Спорт, в якому минулого року провели найбільше проб - футбол. Серед 31 тисячі проб заборонені речовини знайшли в 144 зразках.

Серед інших олімпійських видів спорту найбільшу кількість аналізів зробили в легкій атлетиці (25 тисяч), велосипедному спорті (22 тисячі) та водних видах спорту (12 тисяч). Найменше - в керлінгу (306).

Водночас найбільше "несприятливих знахідок" виявили у пробах в кінному спорті (1,8%), гольфі (1,6%) та важкій атлетиці (1,9%).

Новини на цю ж тему