Росія: міністр Мутко вибачився через допінг-скандал

Мутко Копирайт изображения epa
Image caption Міністр спорту Росії Віталій Мутко в статті Sunday Times заявив, що рішення відсторонити всіх російських атлетів від ігор в Ріо - несправедливе.

Міністр спорту Росії Віталій Мутко вибачився через допінг-скандал, в результаті якого російських легкоатлетів можуть не допустити до участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

У статті, яку опублікувала британська газета Sunday Times, пан Мутко визнає, що "серйозні помилки були допущені керівництвом Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), а також спортсменами і тренерами, які порушили антидопінгові правила і знехтували принципом чесної гри, настільки фундаментальним для спорту, заради одномоментного успіху".

"Я хочу внести ясність. Нам соромно за них", - заявляє російський міністр спорту.

"Ми приносимо вибачення за те, що атлети, які намагалися обманути нас і весь світ, не були спіймані раніше, - додає пан Мутко. - Ми приносимо вибачення, тому що Росія віддана високим стандартам в спорті".

Водночас Віталій Мутко вважає, що "рішення відсторонити російських атлетів від участі в Олімпіаді-2016 є несправедливим і непропорційним покаранням".

Копирайт изображения Getty

Він наполягає, що "атлети, які ніколи не намагалися отримати переваги нечесним шляхом, за допомогою допінгу, не повинні бути покараними за вчинки інших", і зауважує, що "російські атлети не повинні перетворитися в цапів-відбувайлів, коли мова йде про глобальну проблему".

Однак у коментарі Sunday Times, який супроводжує статтю, сказано, що пан Мутко покладає провину виключно на окремих спортсменів і тренерів і відмовляється визнати, що до одного з наймасштабніших допінг-скандалів в історії спорту була причетна і російська влада.

Тим часом, як пише газета, цей скандал продовжує набирати обертів.

Копирайт изображения Reuters

Днями стало відомо про інтерв'ю екс-керівника московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, в якому той заявив, що під час Олімпіади в Сочі десятки російських спортсменів, у тому числі золоті медалісти, вживали допінг.

Трохи раніше колишній працівник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Віталій Степанов розповів у інтерв'ю американському каналу CBS, що допінг-контролем в Сочі відала ФСБ.

У минулу п'ятницю Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) заявило, що проведе перевірку цих заяв, при цьому його керівник Крейг Ріді сказав, що не має інформації про вживання допінгу на Олімпійських іграх в Сочі.

Віталій Мутко назвав нові звинувачення колишніх працівників РУСАДА черговими спекуляціями.

У суботу в інтерв'ю ВВС керівник ВАДА Крейг Ріді висловив думку, що "вкрай малоймовірно, що РУСАДА відповідатиме необхідним вимогам до початку Ігор у Ріо".

Доповідь про те, як Росія виконує вимоги Всесвітнього антидопінгового агентства, за словами пана Ріді, направлять у Міжнародний олімпійський комітет, який потім вирішить, чи зможуть російські легкоатлети виступити на літніх Іграх, що відбудуться 5-21 серпня.

Доповідь також направлять у Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій, яка має винести рішення про зняття дискваліфікації з російської федерації легкої атлетики.

Новини на цю ж тему