Еліна Світоліна: головне - це гра, а не рейтинг

Копирайт изображения Reuters

Перша ракетка України, 20-та тенісистка у рейтингу WTA, Еліна Світоліна вибула з одиночних змагань на Вімблдоні-2016. У матчі другого кола українка поступилася у трьох сетах Ярославі Шведовій.

В інтерв'ю ВВС Еліна Світоліна розповіла про лондонський турнір, за кого вболіває, як перемогти Серену Вільямс, а також про травми на тенісному корті.

ВВС: Чого вам не вистачило в першому сеті, як вдалося виправити гру і чому все-таки програли у кінці Шведовій?

Еліна Світоліна: Я не адаптувалася до вітру, а в першому сеті суперниця дуже добре подавала. Гейми були важкими, і в першому сеті, на жаль, мені було складно. Я якось не увійшла одразу в гру. Було велике напруження з мого боку.

У другому сеті я почала більш активно грати і реагувати на її удари швидше. Це мені дуже допомогло. Те саме в третій партії. Ми грали майже однаково. Буквально два м’ячі вирішили все.

ВВС: Ви мали зіграти у середу, але через дощ все на цьому Вімблдоні пішло не так. Скажіть, коли налаштовуєшся на матч, а його відкладають через погоду і треба виходити на наступний день... Це якось відбивається на ситуації. Чи це має значення для такого професіонала?

Еліна Світоліна: Звісно, це важко. Але ніхто про це не думає на такому рівні. Всі намагаються швидко перегрупуватися і одразу ж у цей день ще щось зробити, щоб тіло не сильно "застоювалось". Їдеш в готель відпочивати, готуєшся до гри.

Копирайт изображения Getty

ВВС: Вімблдон для вас - як зачарований. Чомусь саме він не пускає далі другого кола. Чи можна з цього зробити висновок, що це для вас особисто - найскладніший турнір серії Великого шолому?

Еліна Світоліна: Звісно. Але я можу сказати, що зі сіткою мені не пощастило. Вона (Шведова. - Ред.) дуже класно грає на траві, тому важко було. Але вважаю, що я набагато краще граю.

ВВС: А яке ваше улюблене покриття, де вам комфортніше?

Еліна Світоліна: У мене немає такого. Трава дається важче, але і хард і ґрунт мені подобаються. Я достатньо рівно виступаю. Це видно по моїм результатам і рейтингу. Я вигравала турніри і на харді, і на ґрунті.

ВВС: Ви почали працювати з колишньою першою тенісисткою світу Жюстіною Енен, яка навіть Серені Вільямс не давала розвернутися. Розкажіть, над чим ви зараз працюєте, як почалася ваша співпраця, що вона у вас розгледіла? Що, на її думку, у вашій грі потребує змін?

Еліна Світоліна: Ми були знайомі давно, тому що я тренувалася у її академії. Згодом з'явилася ідея почати з нею співпрацю саме як з особистим тренером. Перше, що ми змінили, це план і підготовку до турнірів. Важливо фокусуватися на кожному турнірі. А якщо ти граєш багато, то й багато сил йде на різні речі. Важливе планування, щоб сфокусувати всі сили на одному матчі, а не на кількості.

ВВС: А яка вона? Більше батогом чи пряником ганяє по корту?

Еліна Світоліна: З нею важко працювати, але це саме собою. Бо вона сама гравець і знає, як це працювати за складних обставин. Вона не так багато говорить, але завжди по справі. Робота йде на корті і за його межами. Зараз такий вже рівень, що поза кортом роботи набагато більше. Звісно, є речі, які треба покращити. Навіть якісь погані думки можуть збити тебе. Як це сьогодні сталося, коли один м’яч все вирішив.

ВВС: Щодо роботи за межами корту, що ви маєте на увазі: психологічну підготовку, фізичну, роботу в залі?

Еліна Світоліна: Так. Дуже потрібна фізична підготовка. Також важлива команда. Кожен має відповідати за свою роботу – тренер, фітнес-тренер, спаринг. Важливо вибудувати у потрібному напрямку все, що знаходиться навколо мене, знайти своїх людей, які будуть допомагати.

ВВС: Ви зараз на 20-му рядку рейтингу WTA. Почавши працювати з Жюстін, які ваші особисті плани на кінець сезону і чи плануєте ви поїхати в Ріо на Олімпіаду?

Еліна Світоліна: Зараз завдань по рейтингу немає, а є - покращення гри, баланс на корті, психологія. Для мене це більш важливо, ніж досягати рекордних позицій в рейтингу. Головне, щоб була гра. Якщо все скласти, то і рейтинг сам по собі буде покращуватися. Звісно, я поїду до Ріо, буду представляти Україну. Зіграю перед цим ще турнір в Монреалі і буду готуватися до Олімпіади.

ВВС: За ким з українських тенісистів, на ваш погляд, треба слідкувати, на кого звернути увагу? Кого ви вважаєте лідером у тенісній збірній Україні?

Копирайт изображения Getty

Еліна Світоліна: У нас і Сергій Стаховський, і Олександр Долгополов, і Ілля Марченко - всі дуже сильні. Тут важливо, щоб не було травм. У нас такий спорт, де дуже багато навантажень і фізичних, і психологічних. Постійні перельоти, різне покриття. Дуже важливо мати хорошу команду, правильних людей навколо, все те, що буде працювати на тебе, наприклад, лікаря. На це йде багато ресурсів...

Вони всі достатньо сильні, але я знаю, що у декого з них були травми. Це дуже прикро. Зараз в турі взагалі немає здорових людей, у всіх якісь дрібні травми. У когось "вистрілює", хтось відпочиває два тижні, а потім повертається. А так, я вважаю, що у нас всі достатньо сильні. Я постійно слідкую за нашими спортсменами.

ВВС: Не знаю, чи встигли ви вже подивитися, але Гарбін Мугуруса вже залишила турнір у другому колі. Спробуйте передбачити, хто ідеальні фіналісти Вімблдону у цьому році?

Еліна Світоліна: Напевно, Серена Вільямс все-таки. Але останні три рази вона програвала у фіналі, що для мене було досить дивно. Вона ж завжди домінувала у фіналах.

ВВС: Її можна обігрувати?

Еліна Світоліна: Її дуже важко переграти. Але ці програші показують, якщо боротися і робити свою справу на корті, можливо, у цей день у неї щось не буде вдаватися. Є маленькі "дірки" у її грі. Вона багато років у турі. Звісно, це досвід. Але якщо працювати, то можна обіграти і її.

ВВС: А у чоловічій сітці ви за кого вболіваєте?

Еліна Світоліна: За Роджера Федерера, напевно. Пора йому ще один Шолом виграти.

Він ще гарно грає, але вже поступається Маррею і Джоковичу. Вони за фізичними даними для п’яти сетів більш витривалі, у грі більш стабільні. Федерер, звісно, здорово грає, але зараз вони сильніше. У якихось вирішальних моментах, думаю, вони його переграють, на жаль.

Новини на цю ж тему