Антидопінгові агенції готують прохання дискваліфікувати Росію з Олімпіади

Копирайт изображения EPA

Антидопінгові агенції США та Канади підготували листа із закликом повної дискваліфікації збірної Росії з Олімпійських та Паралімпійських ігор.

Керівники антидопінгових агенцій планують відправити цей лист до МОК, якщо у понеділок канадський юрист Річард Макларен представить у своїй доповіді докази існування державної програми допінгу в Росії.

Проект листа цитують провідні міжнародні агенції.

Як заявив президент канадского центру з етики у спорті, який займається антидопінговою діяльністю у країні, Поль Меліа, ініціативу вже підтримали 10 країн, у тому числі Німеччина, Японія, Іспанія та Швейцарія.

Макларен розслідував звинувачення, висунуті колишнім головою Московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим.

Той стверджував, що у ході зимових Олімпійських ігор-2014 у Сочі російські спецслужби організували масштабну операцію з підміни допінг-проб. Це нібито давало можливість спортсменам застосовувати заборонені препарати під час змагань.

Раніше Міжнародна федерація легкоатлетичних федерацій відсторонила російських атлетів від участі в Олімпіаді та міжнародних змаганнях.

Поїхати в Ріо зможуть тільки ті спортсмени, які не тренуються і не проходять допінг-контроль в Росії та можуть "довести свою чистоту".

Поки це вдалось зробити стрибунці в довжину Дарині Клішиній.

Новини на цю ж тему