Путін: спорт стає інструментом геополітичного тиску

Копирайт изображения AFP

Президент Росії Володимир Путін у відповідь на доповідь ВАДА щодо потурання російської влади вживанню допінгу заявив про втручання політики у спорт.

"Зараз ми спостерігаємо небезпечний рецидив втручання політики у спорт. Так, форми змінились, але суть стара: зробити спорт інструментом геополітичного тиску, формування негативного образу країн та народів", - заявив Путін.

"Сьогодні у хід пішли так звані "допінгові скандали", – додав Президент РФ.

При цьому він повідомив, що посадовців, яких у звіті ВАДА назвали виконавцями махінацій, відсторонять до повного розслідування.

Влада організовувала вживання допінгу?

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Росію звинуватили у державній підтримці вживання допінгу спортсменами на Олімпіаді в Сочі

Всесвітня антидопінгова агенція у понеділок закликала міжнародні федерації та організації заборонити російським спортсменам брати участь у змаганнях, включно з Олімпіадою у Ріо, поки в країні не відбудеться "зміна культури".

Розслідування ВАДА показало, що маніпуляції з допінг-тестами російських спортсменів і підміна допінг-проб на Олімпіаді в Сочі проводились під контролем міністерства спорту Росії за участю ФСБ.

"Міністерство спорту керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів та обмінювало їх за активної участі та за допомоги ФСБ і центру спортивної підготовки збірних команд Росії в Москві та Сочі", - йдеться у доповіді за результатами розслідування незалежної комісії ВАДА під керівництвом Річарда Макларена.

Предметом розслідування стали звинувачення російських спортсменів у масовому вживанні допінгу на Олімпіаді в Сочі, про що раніше розповів екс-голова Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.

"Московська антидопінгова агенція сприяла приховуванню фактів вживання допінгу російськими спортсменами під час Олімпіади Сочі", - йдеться у звіті ВАДА.

Голова олімпійського комітету Росії вже заявив, що звіт "є частиною добре спланованої кампанії", покликаної усунути російських атлетів від Олімпіади в Ріо.

Раніше можливу дискваліфікацію російських спортсменів коментував президент Володимир Путін. Він вважає позбавлення їх права їхати на Олімпіаду до Бразилії несправедливим і нецивілізованим.

Перспектива дискваліфікації

Керівники антидопінгових агенцій низки країн планують відправити листа до Міжнародного олімпійського комітету з вимогою дискваліфікувати Росію від літньої Олімпіади в бразильському Ріо.

Зробити це вони мають намір, якщо Річард Макларен представить у своїй доповіді обгрунтовані докази існування державної програми допінгу в Росії.

Проект листа вже цитували провідні міжнародні агенції.

Як заявив президент канадського центру з етики у спорті Поль Меліа, ініціативу підтримали десять країн, у тому числі Німеччина, Японія, Іспанія і Швейцарія.

Пан Макларен розслідував звинувачення, висунуті колишнім головою Московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Збірна Росії перемогла у Сочі у неофіційному командному заліку

Той стверджував, що у ході зимових Олімпійських ігор-2014 у Сочі російські спецслужби організували масштабну операцію з підміни допінг-проб. Це нібито давало можливість спортсменам застосовувати заборонені препарати під час змагань.

За його даними, допінг вживали щонайменше 15 російських медалістів у Сочі.

Раніше Міжнародна федерація легкоатлетичних федерацій відсторонила російських атлетів від участі в Олімпіаді та міжнародних змаганнях.

Поїхати в Ріо зможуть лише ті спортсмени, які не тренуються і не проходять допінг-контроль в Росії та можуть "довести свою чистоту".

Поки що це вдалось зробити стрибунці в довжину Дарині Клішиній.

Олімпіада в столиці Бразилії відкривається 5 серпня.

Новини на цю ж тему