МОК не відсторонятиме збірну Росії від Олімпіади

Копирайт изображения EPA

Міжнародний олімпійський комітет не відсторонятиме російську збірну від Олімпіади в Ріо в цілому.

Рішення про участь конкретних спортсменів прийматимуть відповідні міжнародні спортивні федерації, заявили у МОК в неділю.

Ігри в Ріо стартують 5 серпня.

Комітет вирішив, що російські спортсмени зможуть взяти участь у змаганнях, якщо відповідатимуть певним критеріям, сказано в прес-релізі на сайті МОК.

"Міжнародні федерації повинні провести індивідуальний аналіз антидопінгової історії кожного атлета, беручи до уваги лише надійні адекватні міжнародні тести", - сказано у прес-релізі.

Спортсмени, які хоч раз отримували санкції за допінг, не зможуть поїхати в Ріо, навіть якщо термін санкцій збіг.

Зокрема, не зможе взяти участь в Іграх бігунка Юлія Степанова, яка виступила одним із джерел інформації у допінговому скандалі. Вона хотіла виступити не під російським прапором, а як нейтральний атлет.

МОК оцінив внесок спортсменки у боротьбу з допінгом, але заявив, що оскільки вона була дискваліфікована за допінг, то не відповідає етичним вимогам для участі в Олімпіаді.

Тим часом Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) уже встановила перелік російських легкоатлетів, яким дозволили брати участь в Олімпіаді, заявили в МОК.

Очевидно, ідеться про стрибунку Дар'ю Клішину, яка тренується у США. Заявки решти легкоатлетів IAAF відхилила, і арбітраж у Лозанні підтвердив це рішення.

Олімпійський комітет Росії включив у національну команду на Ігри-2016 387 спортсменів. Серед них - 68 легкоатлетів.

18 липня було опубліковано доповідь Всесвітнього антидопінгового агентства, у якій ішлося про те, що влада Росії заохочувала застосування допінгу на державному рівні.

Комісія ВАДА виявила 580 випадків приховування позитивних результатів тестів на допінг перед Олімпіадами 2012 року в Лондоні і 2014 року в Сочі, було сказано в доповіді.

Президент МОК Томас Бах після публікації документу пообіцяв максимально жорсткі санкції щодо Росії.

В Олімпійському комітеті Росії назвали звіт "частиною добре спланованої кампанії", а президент Путін заявив про втручання політики у спорт.

Новини на цю ж тему