Російські паралімпійці не поїдуть до Ріо

Голова МПК Копирайт изображения PA
Image caption Голова МПК каже, що йому гидко від того, як безсердечно повелися з паралімпійцями чиновники, котрі заохочували допінг

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) вирішив відсторонити збірну Росії від Паралімпійських ігор, які повинні початися в Ріо-де-Жанейро 7 вересня.

Як заявив на прес-конференції в Ріо-де-Жанейро голова МПК Філіп Крейвен, таке рішення було прийнято на підставі доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) про заохочення застосування допінгу на державному рівні в Росії.

"Антидопінгова система в Росії зламана, корумпована і повністю скомпрометована", - сказав очільник МПК.

У доповіді ВАДА на підставі розслідування незалежної комісії під керівництвом Річарда Макларена говорилося, що міністерство спорту Росії контролювало і маніпулювало результати аналізів спортсменів й обмінювало їх за активної участі і за допомогою ФСБ і Центру спортивної підготовки (ЦСП) збірних команд Росії в Москві і Сочі.

Комісія Макларена виявила сотні випадків приховування позитивних результатів тестів на допінг, зданих представниками Росії між 2012-м і 2015 роками, - в тому числі і в ході Паралімпійських ігор у Сочі.

Відразу після публікації тієї доповіді Філіп Крейвен заявив, що в Міжнародному паралімпійському комітеті "шоковані, приголомшені і глибоко засмучені ступенем державної участі в допінгових програмах перед Іграми-2014 в Сочі".

Голова МПК запросив додаткову інформацію від ВАДА і Річарда Макларена, а 3 серпня провів у Бонні зустріч з керівництвом Паралімпійського комітету Росії. Після цих зустрічей і консультацій і було прийнято остаточне рішення.

На прес-конференції в Ріо сер Філіп оголосив про припинення повноважень Паралімпійського комітету Росії в рамках МПК, оскільки, як він сказав, на даний момент Паралімпійський комітет Росії "не в змозі забезпечити виконання антидопінгової програми" і "не в змозі виконувати свої обов'язки і зобов'язання".

Голова МПК вказав на наявність незаперечних даних про проведення в Росії державної політики, яка полягала в заохоченні застосування допінгу, і назвав це "безпрецедентною атакою на" чистих "атлетів".

Копирайт изображения Getty
Image caption Російські паралімпійці стали жертвою "порочної системи", вважає сер Філіп Крейвен

Сер Філіп Крейвен сказав, що переживає за російських паралімпійців, які не зможуть виступити в Ріо, але додав, що вони "стали частиною порочної системи".

Після оголошення рішення МПК російський міністр спорту Віталій Мутко оголосив, що Росія подасть позов до Спортивного арбітражного суду (CAS) в Лозанні.

"Ми подаємо позов до CAS. Ми будемо боротися за своїх паралімпійців", - наводить агентство ТАСС слова міністра.

При цьому Міжнародний олімпійський комітет не став усувати збірну Росії в повному складі від участі в Іграх у Ріо.

МОК надав право міжнародним федераціям самостійно прийняти рішення, проте заборонив допуск до Ріо російським спортсменам, які будь-коли були викриті в допінгу, а також тим, хто був згаданий у доповіді ВАДА про допінг-махінації в Росії.

Підсумкове рішення федерації узгоджували з комісією МОК. В результаті до Олімпійських ігор 2016 були допущені понад 270 російських спортсменів.

Новини на цю ж тему