Паралімпійці з 50 країн можуть пропустити Ігри в Ріо

паралімпійці Копирайт изображения Getty

Паралімпійські збірні 50 країн ризикують не потрапити на Ігри через те, що оргкомітет Олімпіади в Ріо досі не проспонсорував подорож спортсменів до Бразилії. Про це йдеться в заяві Міжнародного паралімпійського комітету.

Бразильський комітет з організації Ігор повинен був виплатити близько $9 млн до кінця липня, щоб покрити вартість подорожі паралімпійців та команд, що супроводжують їх у Ріо.

Однак, як стало відомо BBC, кошти витратили на вирішення технічних проблем, що виникли під час Олімпіади. Наприклад, на заміну води у відомому позеленілому басейні, на оплату витрат на безпеку спортсменів і на ремонт.

Наразі платіж прострочений на два тижні, і це серйозно турбує Міжнародний паралімпійський комітет.

Все не так погано

За словами одного з джерел BBC в організації, подальша затримка платежу може загубити паралімпійські Ігри. Близько 50 невеликих країн, очевидно, не зможуть знайти грошей, щоб відправити своїх паралімпійців на змагання.

"Весь тиждень ми щільно співпрацювали з усіма зацікавленими сторонами, щоб мінімізувати потенційну шкоду майбутній Паралімпіаді", - заявив виконавчий директор комітету Хав'єр Гонсалес.

Президент комітету Філ Крейвен заявив, що комітет обговорює тему з бразильською владою.

У бразильському оргкомітеті тим часом стверджують, що ситуація не така серйозна, як здається.

Як заявив офіційний представник Ігор в Ріо Маріо Андрада, комітет просто вишукує "додаткові можливості синергії і підвищення ефективності".

"У нас не скінчилися гроші, але, як і у випадку з Олімпіадою, ми вивчаємо можливості скоротити витрати і відповідним чином змінюємо наші плани", - заявив Андрада в бесіді з BBC.

На підставі доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) паралімпійську збірну Росії відсторонили від Ігор у повному складі. До півночі 22 серпня КАС має розглянути апеляцію Російського паралімпійського комітету.