У Ріо освистали світового рекордсмена і він розплакався

Лавіллені Копирайт изображения Getty AFP
Image caption Рено Лавіллені сказав, що поведінка вболівальників заважала йому під час виступів

Трибуни олімпійського стадіону в Ріо-де-Жанейро двічі протягом 24 годин освистали срібного призера Ігор, французького стрибуна з жердиною Рено Лавіллені.

Вперше це сталося у понеділок перед його останньою спробою, за наслідками якої він програв у драматичній боротьбі за "золото" бразильцеві Тіаго Бразу да Сілві.

Удруге трибуни засвистали його під час церемонії нагородження у вівторок. 29-річний чемпіон Лондона-2012 та чинний володар світового рекорду у стрибках з жердиною не зміг стримати сліз, стоячи на подіумі.

Голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах назвав таку поведінку вболівальників "шокуючою" та "недопустимою на Олімпіаді".

"Це огидно"

Під час церемонії нагородження Лавіллені стояв на подіумі, обхопивши руками голову. Після того спортсмена втішали переможець Олімпіади да Сілва, президент Міжнародної федерації легкоатлетичних федерацій лорд Коу та колишній олімпійський та світовий чемпіон зі стрибків з жердиною Сергій Бубка.

"Це огидно. Повна відсутність fair play. Але я хочу підкреслити, бразилець тут ні до чого", - заявив Лавіллені французькому телебаченню.

Читайте також: Кого освистують у Ріо

Він розповів, що "гидота" з боку трибун "справді заважала" йому під час виступів. Він порівняв ставлення до себе з поведінкою глядачів Олімпіади 1936 року, яка відбувалася у столиці нацистської Німеччині Берліні, стосовно чорношкірого американського легкоатлета Джессі Оуенса.

Копирайт изображения IOC Media
Image caption Засмученого спортсмена втішали новоспечений олімпійський чемпіон бразилець да Сілва та легенда стрибків з жердиною українець Сергій Бубка

Утім, пізніше Лавіллені вибачився за це порівняння, пояснивши, що вдався до нього одразу після змагань, будучи дуже засмученим.

"Золото" Тіаго Браза да Сілви стало другою найвищою нагородою, яку завоювали на Іграх господарі змагань - бразильці.

Читайте більше: Японський спортсмен вражений жартами з його пеніса

Головний речник Олімпіади Маріо Андрада заявив: "Як громадяни Бразилії та любителі спорту ми не вважаємо освистування правильною поведінкою, навіть якщо йдеться про індивідуальні змагання, у яких молодий бразилець має шанс перемогти чемпіона світу".

"Ми плануємо активізувати наш діалог з бразильськими вболівальниками за допомогою соцмереж, аби впевнитися, що ми як вболівальники поводимося правильно і гідно, не втрачаючи при цьому нашої пристрасті до спорту", - додав він.

Увечері у вівторок перед початком кожного змагання на олімпійському стадіоні озвучували заклики зберігати тишу на трибунах.

Новини на цю ж тему