Історія

 1. Гармата, яка вціліла, завдовжки майже 2,5 метри

  Археологи знайшли біля узбережжя Мексики уламки вітрильного корабля, який затонув понад 200 років тому після удару об риф.

  Читати більше
  next
 2. The mosaic floor found under a vineyard in northern Italy

  На північ від Верони знайшли чудово збережену мозаїку після десятиліть пошуків давньоримської вілли в цій місцевості.

  Читати більше
  next
 3. Станіслав Цалик

  Письменник, краєзнавець

  кримські татари

  В травні 1944-го понад 180 тисяч кримських татар за наказом Сталіна були депортовані з рідної землі до Середньої Азії та віддалених районів Росії.

  Читати більше
  next
 4. Човен "Лада": на чому плавали у Київсбкій Русі?

  Рівненські майстри зробили човен часів Київської Русі. Лодія "Лада" - другий човен, який виготовили різьбярі історичного клубу реконструкції "Оствиця".

  Читати більше
  next
 5. Аманда Руджері

  BBC Future

  Довголіття

  Дива сучасної медицини та здорове харчування здаються переконливим аргументом у тому, що сьогодні ми живемо набагато довше. Втім, наукові факти не дають такої однозначної відповіді.

  Читати більше
  next
 6. Ольга Швед, Львів

  для BBC News Україна

  замок

  Львівщина надзвичайно багата на історичні пам'ятки архітектури, історії, мистецтва та археології. Багато з них зовсім не захищені та руйнуються.

  Читати більше
  next
 7. Григор Атанесян

  ВВС

  Мероприятие в Киеве в память жертв нацистских преступлений в Бабьем Яру

  Меморіал у Бабиному Яру опинився під загрозою. Критики називають його "Голокост-Діснеєм" і вимагають звільнити керівника проєкту. У скандалі навколо меморіалу переплелися конфлікт Росії та України, пам'ять Голокосту і кордони художнього висловлювання.

  Читати більше
  next
 8. Луиз Крейн

  BBC Earth

  Хаскі

  В 1925 году в крохотном городке Ном на краю Аляски разгорелась эпидемия дифтерии. Чтобы доставить жителям спасительную сыворотку, 20 командам ездовых собак пришлось преодолеть более 1000 километров по снегу и льду.

  Читати більше
  next
 9. An illustration of Lyudmila Pavlichenko, a Soviet sniper

  З нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни ВВС розповідає про вісім жінок, чиї мужність і досягнення вражають.

  Читати більше
  next
 10. Путін, Зеленський, Лукашенко

  9 травня Володимир Зеленський нагадав, що перемога у Другій світовій війні не могла відбутися без українців, Володимир Путін вперше за багато днів з'явився на публіці, а Олександр Лукашенко виправдовувався за парад під час пандемії.

  Читати більше
  next