Голодомор в Україні

 1. Ірина Рева,

  науковий співробітник відділу історії України 1917-1945 років Дніпропетровського національного історичного музею ім. Дмитра Яворницького

  Голодомор

  Звичка до переїдання, пролетарська свідомість, безпорадність, страх бути підприємцем і господарем долі - це чуже, що штучно увірвалося до культури українців.

  Читати більше
  next
 2. голод

  Від голоду в Україні, відомого як Голодомор, померли щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

  Читати більше
  next
 3. новини

  "Брат мій горобців бив кожен день. Мати моя попатрає, наварить супу, а ми такі раді...", - згадувала в 2008-му в розмові з ВВС 82-річна Ніна Карпенко з села Мацківці на Полтавщині.

  Читати більше
  next
 4. Станіслав Цалик

  Письменник, краєзнавець

  хліб

  Один із секретів СРСР полягав у тому, що сталінська індустріалізація від самого початку являла собою величезну авантюру, адже держава, що затіяла дорогий проєкт, була банкротом.

  Читати більше
  next
 5. Музей Голодомору

  Щодо скульптури "Гірка пам'ять дитинства" більш відомої як "дівчинка з колосками" біля Національного музею Голодомору-геноциду вчинили акт вандалізму.

  Читати більше
  next
 6. Гью Томас

  Кореспондент BBC з питань мистецтва та ЗМІ Уельсу

  James Norton as Gareth Jones

  Гарет Джонс - британський журналіст, уродженець Уельсу, став свідком свідком нав'язаного Сталіним голоду в Україні й відкрито розповів про це.

  Читати більше
  next
 7. Віталій Червоненко

  BBC News Україна

  голод

  Великий голод в Україні в 1932-1933 роках детально обговорювали сучасники у Великій Британії. Це навіть стало приводом для окремого слухання у Палаті лордів. Які факти там наводили?

  Читати більше
  next
 8. Ігор Шуйський

  Для ВВС News Україна

  Ерріо

  Візит Едуарда Ерріо в Україну у серпні-вересні 1933 року донині вважається одним із чинників, який вплинув на ставлення багатьох західних країн до подій, пов'язаних з Голодомором.

  Читати більше
  next
 9. акція

  Нове опитування свідчить, що з 2010 року кількість людей, які підтримують це твердження, зросла на понад 20%.

  Читати більше
  next