Література

 1. Віра Агеєва

  Професорка Києво-Могилянської академії

  винниченко

  Політик та письменник мав настільки прогресивні та радикальні погляди на суспільство, що й зараз багато з його ідей багатьом можуть здатись занадто сміливими.

  Читати більше
  next
 2. Хелен Шумахер

  BBC Culture

  Метафори мова

  Ми так часто використовуємо їх у повсякденній мові, що вже і не помічаємо, коли це робимо.

  Читати більше
  next
 3. Яна Вікторова

  Для ВВС News Україна

  Луганськ

  За книги можна отримати покарання. І це не просто слова, це кримінальна стаття самопроголошеної ЛНР "за зраду батьківщині", яка передбачає 15 років позбавлення волі.

  Читати більше
  next
 4. Віра Агеєва

  Професор Києво-Могилянської академії

  драгоманов

  Він одним з перших просував українську літературну мову та освіту, вимагав черпати європейські інтелектуальні здобутки без посередництва Москви і вказував на згубність для України російського православ'я.

  Читати більше
  next
 5. Книга Року ВВС

  Премія "Книга року ВВС", що становить еквівалент 1000 британських фунтів в українських гривнях, буде вручена автору найкращої книжки художньої прози, есеїстики, а також автору найкращої дитячої книги.

  Читати більше
  next
 6. Чепинога і Карпяк

  Український блогер, політтехнолог та спічрайтер Віталій Чепинога цього року долучився до журі конкурсу Книга року ВВС разом з телеведучим Вадимом Карп'яком.

  Читати більше
  next
 7. Вілл Гомперц

  Оглядач BBC з питань культури та мистецтва

  Форстер

  Класик британської літератури Едвард Форстер зміг понад сто років тому дуже точно передбачити те, що ми переживаємо зараз через пандемію коронавірусу.

  Читати більше
  next
 8. Джоан Роулінг

  Перші глави книги, написаної понад 10 років тому, письменниця вже виклала в інтернет.

  Читати більше
  next
 9. Наомі Грімлі

  BBC News

  Груффало

  Ілюстратор відомий своїми дивакуватими та неймовірними фотографіями тварин у книгах на кшталт "Груффало", однак пандемія коронавірусу таки змусила його повернутися до реального світу.

  Читати більше
  next
 10. земля

  Верховна Рада на нічному засіданні дозволила продаж землі, суперечки за яку сторіччями були однією з головних тем в українській літературі.

  Читати більше
  next