Ющенко: Моє розчарування таке, як і ваше

Ющенко біля ЦВК у день подачі документів на реєстрацію кандидатом
Image caption Президент серед своїх помилок назвав свою команду

Президент Ющенко, промовляючи напередодні Дня Свободи, застеріг, що сьогодні незалежність і суверенітет України перебувають під більшою загрозою, ніж 5-10 років тому.

Він сказав, що пишається кожним днем на посаді, але визнав, що у нього були помилки. Головною своєю помилкою він назвав «команду», яка працювала з ним на початку:

«Я був дуже наївним, починаючи з того, що я думав, що люди, які стоять за моєю спиною на Майдані, будуть мислити як я, що перенести їх з Майдану до крісел і ми отримаємо другий прорив. На жаль, ні», - сказав пан Ющенко, промовляючи у Черкаській області.

На думку пана Ющенка, люди оцінять «досягнення Майдану пізніше» і він назвав події 5-річної давнини «вирішальними для нашого часу».

Говорячи про свою роботу на посаді, він сказав, що намагався переконати українське суспільство, що "вони мають бути нацією".

Віктор Ющенко назвав Віктора Януковича, свого опонента на виборах 5 років тому, та Юлію Тимошенко, яка була його близькою соратницею, «авантюристами від політики» і заявив, що у прем’єра і лідера опозиції «за спиною не стоять українські ідеали.»

Згідно з указом президента, 22 листопада відзначається в Україні як День Свободи. Рівно 5 років тому в цей день у Києві почалися події, які отримали назву Помаранчевої революції.

Популярність президента Ющенка за 5 років на посаді різко впала, зокрема, в результаті жорсткої внутрішньої боротьби між колишніми союзниками.

Янукович у Росії про "провал"

Image caption В. Янукович: досвід ''єдиноросів'' цінний і важливий

Тим часом лідер опозиції Віктор Янукович, промовляючи у Росії на з’їзді партії влади "Єдіная Росія", сказав, що події п`ятирічної давнини в Україні зіпсували українсько-російські відносини.

«Я хочу повернутися в історію і пригадати події п`ятирічної давнини, які привели до провалу у відносинах між нашими країнами», - сказав В. Янукович, звинувативши у цьому політиків, які прийшли до влади в Україні.

Пан Янукович сказав, що для його партії «дуже важливий досвід «єдиноросів, які стали стрижневою державною силою» в Росії, зокрема у подоланні кризи:

"Я вважаю, що 2010 рік для нас буде роком, коли ми маємо продемонструвати спринтерські швидкості у ліквідації наслідків нищівного правління “помаранчевої” влади в Україні. Сьогодні Україна – це загнана в кут країна з високим рівнем корупції, з рідкісним падінням валового внутрішнього продукту та промислового виробництва з критичним станом національних фінансів".