Україна визначає, скільки їй треба газу

нафтогаз
Image caption Нафтогаз хоче купувати менше газу в Росії

Голова Нафтогазу Олег Дубина сказав, що під час переговорів у Москві у вівторок він сподівається юридично закріпити домовленість російського та українського прем’єрів про зменшення обсягів імпорту російського газу наступного року.

Плануються також переговори з низкою російських банків про надання компанії Нафтогаз кредитів на суму від $500млн. до $1млрд.

За його словами, також має бути задокументовано домовленість про те, що Газпром не стягуватиме штрафів з України за недобір газу цього року.

За словами пана Дубини, Газпром має погодитися з тими обсягами газу, які Україна заявить на наступний рік: «Ми рахуємо фактично те, що ми хочемо спожити і ці документи будуть підписані.»

Пан Дубина заявив, що Росія «з розумінням» поставилася до ситуації в Україні і сказав, що споживання газу скоротила не лише Україна, а й інші країни Європи.

Голова Нафтогазу запевнив, що проблем з постачанням газу у новорічні свята, як це було минулого року, не буде: «Ні про які газові війни на сьогодні ми розмов не ведемо. І я думаю, що цього не буде.»

Під час переговорів у Ялті минулого тижня прем'єр-міністр Росії Путін заявив Росія не пред'являтиме Україні штрафні санкції за недобір російського газу.

Юлія Тимошенко в телеінтерв’ю сказала, що за недобір газу в 2009 році Росія не штрафуватиме не тільки Україну, але й усі інші країни, які купують газ у Газпрому, і які зменшили ці закупівлі цього року.

Прем'єр заявила, що ціна на російський газ наступного року для України фактично не зміниться, позаяк Росія більше платитиме за транзит.

За її словами, цього року середня ціна на газ становила 228 доларів за тисячу кубометрів.

Тим часом українська преса пише, що Нафтогаз намагається отримати кредити від російських банків на суму близько мільярда доларів.

Борги перед Нафтогазом

Голова Нафтогазу заявив, що з початком опалювального сезону рівень оплати за спожитий газ становить 27%.

За його словами, борг теплопостачальних підприємств перед Нафтогазом становить 1,263 млрд. грн. Пан Дубина твердить, що у той час як населення розраховується за газ, гроші до Нафтогазу не доходять від обласних розподільних підприємств, які працюють між НАК Нафтогаз і прямими споживачами.