ОБСЄ розпочинає місію на виборах

Image caption ОБСЄ

В Україні розпочинає роботу місія спостерігачів від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ на виборах президента України. Вони перебуватимуть в Україні до 28 січня наступного року, а в разі проведення другого туру – до 17 лютого. 600 спостерігачів виконуватимуть свої функції безпосередньо в день голосування.

Кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі Олесь Коношевич запитав у речника Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Єнса Ешенбехера - що буде головним у роботі місії?

Єнс Ешенбехер: Мета місії, яку ми розпочинаємо, це оцінка президентських виборів на основі зобов’язань, які взяла на себе Україна, як член ОБСЄ. До місії входять так звані довготермінові і короткотермінові спостерігачі. Довготермінові спостерігачі і експерти з питань виборів прибувають вже цього тижня. А потім приїде декількасот спостерігачів вже у самий день виборів.

Частина місії прибуває до України на тривалий термін. Вона аналізуватиме діяльність виборчої адміністрації, дотримання виборчого законодавства, ситуацію в ЗМІ, зустрічатиметься з представниками влади. Десь 60 - 80 довгострокових спотерігачів будуть поділені на групи з двох чоловік. І вони виїжджатимуть до всіх регіонів України задовго до виборів. Вони працюватимуть і в день самого голосування.

Бі-Бі-Сі: Деякі країни, зокрема Росія, досить песимістично оцінюють роботу ОБСЄ на виборах в різних державах. З чим це пов”язано?

Єнс Ешенбехер: Наша місія і наше спостереження базується на методології, яка була перевірена протягом 20 років під час 150 виборчих кампаній. Це дуже серйозна, перевірена на ефективність система. Ми маємо спостерігачів з усіх регіонів світу: Північної Америки, Європи, Центральної Азії. Це зроблено для демократичних оцінок і щоб уникати якої-небудь несправидловості. І щоб не домінувала якась одна точка зору. Це наша практика і ми будемо застосовувати її і в Україні.