Україна купуватиме менше газу

Газпром
Image caption Газпром не буде штрафувати Україну за недобір газу

Газпром підтвердив, що погодився на зменшення поставок російського газу Україні наступного року до 33, 75 млрд. кубометрів. У заяві також йдеться, що під час переговорів Газпрому й Нафтогазу було затверджено попередню домовленість про те, що Росія не стягуватиме штрафів з України за недобір газу цього року.

Домовленість було підписано після зустрічі голови правління Газпрому Алексєя Міллера та голови Нафтогазу Олега Дубини.

Раніше про це домовилися російський прем'єр Путін і український прем'єр Тимошенко під час переговорів у Ялті.

За словами Газпрому, за 10 місяців цього року Україна недобрала 13 млрд. кубометрів газу.

Президент Ющенко неодноразово закликав до перегляду газових домовленостей, які він називає «капітуляцією України», і застерігав, що Росія стягне штраф з України, яка через кризу купила значно менше газу, ніж передбачав контракт.

10-річний контракт, укладений Юлією Тимошенко на початку цього року, передбачає, що Україна щороку купує 52 млрд. кубометрів російського газу.

Раніше повідомлялося, що плануються також переговори з низкою російських банків про надання компанії Нафтогаз кредитів на суму від $500млн. до $1млрд.

Напередодні переговорів у Москві пан Дубина заявив, що Росія «з розумінням» поставилася до ситуації в Україні і сказав, що споживання газу скоротила не лише Україна, а й інші країни Європи.

Голова Нафтогазу запевнив, що проблем з постачанням газу у новорічні свята, як це було минулого року, не буде: «Ні про які газові війни на сьогодні ми розмов не ведемо. І я думаю, що цього не буде.»

Під час переговорів у Ялті минулого тижня прем'єр-міністр Росії Путін заявив Росія не пред'являтиме Україні штрафні санкції за недобір російського газу.

Юлія Тимошенко в телеінтерв’ю сказала, що за недобір газу в 2009 році Росія не штрафуватиме не тільки Україну, але й усі інші країни, які купують газ у Газпрому, і які зменшили ці закупівлі цього року.

Прем'єр заявила, що ціна на російський газ наступного року для України фактично не зміниться, позаяк Росія більше платитиме за транзит.

За її словами, цього року середня ціна на газ становила 228 доларів за тисячу кубометрів.

Борги перед Нафтогазом

Голова Нафтогазу заявив, що з початком опалювального сезону рівень оплати за спожитий газ становить 27%.

За його словами, борг теплопостачальних підприємств перед Нафтогазом становить 1,263 млрд. грн. Пан Дубина твердить, що у той час як населення розраховується за газ, гроші до Нафтогазу не доходять від обласних розподільних підприємств, які працюють між НАК Нафтогаз і прямими споживачами.