У Львові перепоховали жертв голоду

28 листопада у Львові на Личаківському цвинтарі перепоховали останки 602 людей, знайдених кілька років тому під час ремонтних робіт на залізниці. На думку представників товариства «Меморіал», це останки жителів сходу України та Бесарабії, які тікали в Галичину від повоєнного голоду, однак їх зупинили війська НКВС . Частину втікачів розстріляли, а більшість нікуди не випускали зі станції і вони там померли.

Image caption Останки 600 людей були виявлені на станції Підзамче

Останки понад шестисот осіб, серед яких понад 100 дітей та підлітків, були виявлені 2005 року під час ремонтних робіт на колії станції Підзамче у Львові. Через деякий час фахівці з’ясували, що виявлені останки належать людям, які намагалися врятуватися від голоду, що охопив по війні східні області України та Бесарабію. Вони масово рушили в Галичину, намагаючись тут врятувати своє життя, однак багато хто знайшов свою смерть.

Багато «мішечників», як називали цих людей за те, що вони ходили з торбами і просили хліба, прибували до Львова поїздами, але на станції Підзамче їх вже чекали озброєні загони військ НКВС.

Військові здорових повертали до Харкова, згідно з партійними директивами, а недужих чекала смерть. Всіх, хто не зміг втекти, фактично інтернували поблизу станції і тут вони або гинули від голоду, або ж їх убивали.

За словами дослідників, внаслідок розстрілів загинули приблизно 30 осіб, ще у багатьох виявлені прижиттєві тілесні ушкодження, які також, як вважають, могли бути причиною смерті.

Львівська залізниця спорудила на станції каплицю в пам’ять про страшну знахідку. Також залізничники виготовили труни, щоби поховати останки загиблих по-християнськи.

У суботу, коли в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій, останки перевезли до церкви Святої Троїці, де відбулася поминальна служба, а потім їх перепоховали на Личаківському цвинтарі.

Внаслідок організованого комуністичною владою голоду в Україні в середині двадцятого сторіччя загинули кілька мільйонів людей.