Київ обурений убивством українця

прикордонник
Image caption Російські прикордонники цього року відкривали вогонь уже сім разів

Україна вимагає ретельного розслідування обставин загибелі українського громадянина, який був застрелений російськими прикордонниками при спробі перетнути кордон між двома країнами.

Прес-секретар посольства України в Москві Олег Волошин заявив, що "це, безперечно, надзвичайна подія для обох країн, яка незалежно від обставин восить певну напруженість навіть не так у відносини між двома державами, як у відносини між двома народами".

Тим часом у російській прокуратурі вважають, що прикордонник, який застрелив громадянина України, який намагався перетнути кордон, «діяв у точній відповідності з вимогами російського законодавства про охорону державного кордону».

У повідомленні слідчого комітету прокуратури йдеться, що наразі проводиться дослідча перевірка за фактом застосування зброї під час незаконного перетину громадянином України російсько-українського кордону.

Згідно з інформацією українських офіційних джерел, у ніч на четвер українець на автомобілі "Нива" з причепом спробував переїхати в Харківську область України з російської Бєлгородської області. Він не зупинився у відповідь на попередження російських прикордонників, після чого вони відкрили вогонь.

Російські офіційні речники повідомили українських правоохоронців, що чоловік, який помер від кульового поранення в шию, намагався незаконно вивезти "обладнання для плавзасобів", але не уточнили, про що саме йдеться.

Російські прикордонники стверджують, що "порушник кордону не підкрився вимогам зупинитися і на великій швидкості спробував наїхати на старшого прикордонного посту, після чого здійснив спробу втекти на територію України".

Прикордонники кажуть, що зброю застосували лише після цього і що автомобіль зупинився в 5 метрах від лінії кордону.

У зв'язку з цим інцидентом військова прокуратура Воронезької області здійснює перевірку правомірності дій російських прикордонників.

У прикордонному управлінні російської ФСБ кажуть, що лише 2009 року прикордонники 7 разів відкривали вогонь по транспортних засобах, які намагалися незаконно перетнути кордон з Україною.