СБУ вийшла на ''організаторів'' Голодомору

голова СБУ Валентин Наливайченко, фото Укрінформ

Голова Служби безпеки Валентин Наливайченко заявив в телеінтерв’ю, що карна справа за звинуваченням в організації Голодомору 1932-1933 років може бути передана до суду до кінця року.

За його словами, "це означає, що у висновку, шляхом досудового слідства, будуть встановлені організатори злочину геноциду-Голодомору".

Пан Наливайченко твердить, що "досудове слідство вийшло на організаторів, які займали керівні посади в українській більшовистській партії".

За даними голови СБУ, слідчі звинувачують в організації Голодомору Станіслава Косіора, який був секретарем ЦК КП(б)У, Павла Постишева, якого Сталін 1933-го року направив керувати Харківською областю, Власа Чубара, який також входив до складу ради народних комісарів України.

"Ми маємо за законодавством довести вину цих людей у суді…Після цього, я переконаний, ці злочинці, які вчинили злочини проти людства, вони мають бути засуджені і позбавлені будь-яких привілеїв", - наголосив він.

Президент Ющенко, термін якого на посаді вибігає у січні наступного року, послідовно проводив кампанію за визнання Голодомору геноцидом і закликав до запровадження кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.

Микола Герасименко, заступник голови СБУ, який курує питання Голодомору, сказав в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі, що «слідство фактично зібрало всі докази, які потрібні для того, щоб надати правову оцінку цьому злочину».

Пан Герасименко сказав, що слідча групу у складі 150 осіб упродовж 6 місяців збирала докази щодо організаторів Голодомору:

«На першому етапі ми плануємо завершити справу щодо організаторів злочину і в кожному регіоні України, а їх 17 на той час було, буде окремо порушуватися кримінальна справа.»

Чи була співпраця з Росією?

На запитання про те чи була співпраця з Росією, пан Герасименко розповів, що СБУ направила клопотання і отримала «кілька документів», але, за його словами, позиція Росії полягає в тому, що «вони не займаються цим так глибоко, як Україна».

«На території Росії якщо геноциду не було, то на території України він був, і ми це довели в рамках кримінально справи і довели механізми використання владою знищення людей голодом».

Пан Герасименко сказав, що СБУ пропонує створити в Україні спеціальний суд, який би розглядав злочини проти людяності для покарання винних в організації Голодомору, які вже померли.

Чому СБУ поспішає зі справою про Голодомор?

Служба безпеки України раніше повідомляла, що знає прізвища 136-ти потенційних обвинувачуваних у кримінальній справі, яку порушила спецслужба за фактом вчинення геноциду проти українського народу у 30-х роках минулого століття.

Раніше лідер опозиції Віктор Янукович називав карну справу СБУ провокацією, яка, за його словами, може зашкодити українсько-російським взаєминам.

Росія ж застерігала від фальсифікації історичних фактів.

Внаслідок штучного голоду в Україні в тридцятих роках 20-го сторіччя померли кілька мільйонів людей.