Голодуємо за Шенґен?

Український паспорт

Візове голодування оголосив український інтелектуал професор теології, проектор Українського католицького університету Львова Мирослав Маринович. Він пообіцяв рік не їздити до країн-учасниць шенгенської угоди. Причина як він пише у складнощах, з якими стикаються українці, коли отримують "шенген".

Пан Маринович викладає ситуацію, коли одному з українських науковців видали багаторазову німецьку візу на три дні. А йому самому нещодавно Республіка Польща дозволила в"їжджати до шенгенської зони терміном на лише місяць і тринадцять днів.

Він пише, цитата: "приниження, якому піддає нас, українських гуманітаріїв, шенгенська бюрократія, починає нагадувати ті зразки приниження, якими так насолоджувалася бюрократія комуністична.

В інтерв»ю Бі-Бі-Сі він пояснив, що усвідломлює всю складність надання шенгенських віз для українських громадян. Тим паче, що є чимало серед співвітчизників тих, які порушують правила візового режиму. Проте, як запевняє сам пан Маринович, побувавши у тридцяти країнах світу, він жодного разу не порушив ці правила.

Мирослав Маринович, уточнив, що його «голодування» відносне. Йдеться саме про відмову від поїздок, а не від їжі. Йому відомо, що у Польщі є представники Європарламенту, які підтримують такий протест українця. Цей депутат написав статю в «Ґазеті виборчій» на підтримку Мариновича. Як ствержує професор, також ведуться обговорення на дипломатичному рівні.

За словами протестувальника, своїм «візовим голодуванням» він має намір «чинити тиск на європейську бюрократію, яка, за частоколом параграфів перестає бачити живу людину».