УЄФА має назвати українські міста

Мадейра
Image caption Засідання УЄФА відбувається на Мадейрі

Виконавчий комітет УЕФА на засіданні на Мадейрі, яке розпочинається у четвер, має вирішити які саме українські міста прийматимуть чемпіонат Європи з футболу 2012 року.

У травні УЄФА затвердила Київ, а також польські Варшаву, Познань, Вроцлав і Гданськ як міста, де відбудуться матчі фінальної частини чемпіонату.Донецьк, Львів і Харків мали до 30 листопада показати, як виконують вони план підготовки. Крім того, Київ мав довести чи зможе він приймати фінальний матч Євро-2012.

Чого досягли міста-кандидати?

Донецьк

За словами кореспондентки Бі-Бі-Сі в Донецьку Ліни Кущ, на Євро-2012 місто може прийняти 75 тисяч гостей. Офіційні делегації та команди обіцяють поселити в готелях - уже підписані договори на майже 4 тисячі місць.

Image caption У Донецьку є стадіон, але бракує готелів

Проблема може бути з розміщенням вболівальників, але будувати нові готелі в місті вважають недоцільним, бо сумніваються, що після завершення чемпіонату вони будуть заповненими. Туристам пропонуватимуть альтернативні варіанти розміщення у студентських гуртожитках та заміських базах відпочинку. Представники місцевої влади кажуть, що в курортних зонах підготують житло на будь-який смак - від апартаментів люкс до наметів. Але вболівальникам доведеться діставатися до стадіону за 100 - 150 кілометрів.

Новий 50-тисячний стадіон «Донбас-Арена» готовий уже зараз приймати міжнародні ігри.

Після критики українських міст на вулицях Донецька цього року з'явилися таблички із англійськими назвами вулиць і площ, а у кав'ярнях та ресторанах можна взяти план міста й путівник англійською мовою. Для Донецька, який вважається нетуристичним містом, це - прорив. Донеччани також сподіваються, що напередодні чемпіонату Європи влада відремонтує дороги та оновить громадський транспорт.

Львів

Кореспондент Української Служби Бі-Бі-Сі у Львові каже, що там рішення УЄФА очікують з оптимізмом.

Image caption У Львові проблеми зі стадіоном й аеропортом

У Львові триває будівництво стадіону та реконструкція аеропорту. Щодо стадіону вже раніше на офіційному рівні було визнано відставання від графіків на два місяці. В аеропорту, за словами посадовців, ремонтні роботи тривають згідно з усіма документами, погодженими УЄФА. Крім того, визначено інвестора, який має збудувати новий пасажирський термінал в аеропорту, а представники УЄФА під час останньої перевірки відзначили суттєвий поступ Львова.

Харків

Image caption У Харкові побудували стадіон

У Харкові, як повідомляє Ганна Силаєва, рішення УЄФА чекають зі змішаними почуттями. З одного боку харків'яни пишаються досягнутим і місцеві чиновники наввипередки вихваляються, що Харків - краще за інших українських міст готовий до чемпіонату. Але одночасно - із побоюваннями, що зусилля і - головне - витрати виявляться марними.

Стратегічний інвестор і координатор підготовки Харкова до Євро-2012 Олександр Ярославський напередодні заявив на інвестиційному форумі у Харкові, що його внесок у «справу Євро» складає більше мільярда гривень.

Минулими вихідними у Харкові відкрився після дворічної реконструкції оновлений стадіон «Металіст». Архітектори і будівельники заявляють, що він відповідає усім стандартам УЄФА.

В аеропорту закінчується будівництво нового терміналу і розпочалась реконструкція злітно-посадкової смуги. Із розрахунку на те, що у дні ЄВРО у стислий термін, буквально за день-два аеропорт має прийняти до двохсот рейсів.

Київ

За словами нашої кореспондентки, реконструкція міжнародного аеропорту «Бориспіль» відстає від графіку на 5 місяців.

Image caption Чи буде фінал на Олімпійському?

Київрада у вересні підтримала будівництво 28 готелів до чемпіонату. Але у Києві на тисячу людей припадає 6 місць у готелях, тоді як у більшості європейських столицях, на тисячу мешканців до 40 місць.

У координаційному бюро нові готелі поділили на три зони. До «зеленої» входять ті, які гарантовано введуть в експлуатацію до листопада 2011 року. Таких 70% від загальної кількості. До «жовтої» потрапили готелі, які вже будуть, але їм потрібна допомога місцевих влад у відшкодуванні відсоткової ставки. До «червоної» увійшли об'єкти яким не вистачає грошей, і темпи будівництва уповільнені. Олімпійський стадіон

Найбільша проблема в Києві - Олімпійський стадіон, на якому сподіваються приймати фінальний матч чемпіонату. Він у процесі реконструкції, на відміну від Донецька і Харкова, де стадіони вже готові. У січні збираються доставляти покриття стадіону. За словами київських чиновників, ці конструкції просто якихось неймовірних розмірів.

Презентація символіки Євро 2012

Тим часом 14 грудня на Михайлівській площі у Києві президент УЄФА Мішель Платіні разом з керівниками української та польської національних асоціацій Григорієм Суркісом та Гжегожем Лято представлять логотип Євро-2012.

Ця подія відкриє офіційну дорогу до фіналу, зокрема жеребкування відбіркових груп чемпіонату.