ФСБ покидає Україну

Представники ФСБ Росії, які здійснювали контр-розвідувальну діяльність на російському Чорноморському флоті, за попередніми даними, вже покинули територію України.

Image caption Учасники фінальних змагань з перетягування каната серед збірних команд силових структур Севастополя (Крим), у п’ятницю, 2 жовтня 2009 р. У другому турі прийняли участь команди силових структур міста (МВС, СБУ, ВМСУ, ЧФРФ). Фото Андрія Любімова / УНІАН

Служба Безпеки України ще влітку попередила російську сторону, що 19 російських контррозвідників мають виїхати з України до 13 грудня. Голова СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що протокол, який передбачав наявність підрозділу ФСБ, іноземної спецслужби у Севастополі, припиняє свою дію.

Представники спецслужб України та Росії не коментують факт, що за інформацією газети Комерсант Україна, є результатом двосторонньої домовленості.

З моменту виходу спецпідрозділу ФСБ у Севастополі, безпеку моряків російського флоту на території України забезпечуватимуть контрозвідувальні структури СБУ.

Народний депутат України, Голова підкомітету з питань національної безпеки Верховної Ради Олександр Скибінецький в інтерв’ю Бі-Бі-Сі заявляв, що за особливістю своєї діяльності військова контррозвідка працює не тільки всередині військових частин, але й у так званому “оточенні” цих об’єктів, тобто на території України”. За словами колишнього представника української спецслужби, це не відповідає українським законам.

Інші експерти також звертали увагу на те, що російським військовим контррозвідникам за нормативними документами потрібно було вербувати українських громадян, які є працівниками російського Чорноморського флоту. Цивільний персонал російського флоту, майже повністю укомплектований громадянами України і налічує тисячі працівників.

Незадовго до дати виведення з території України працівники ФСБ Росії мали справу з розслідуванням факту втрати документів, що мали грифи таємності. Ці документи, як було повідомлено, у Севастополі було знайдено СБУ і передано російському Чорноморському флоту.

Новини на цю ж тему