Ющенко вимагає відставки Луценка

Президент України Віктор Ющенко закликає прем’єр міністра Юлію Тимошенко звернутись з поданням до парламенту про відставку міністра МВС Юрія Луценка.

Image caption Юрій Луценко поставив крапку у відносинах з Віктором Ющенком

Напередодні під час наради з керівниками силових відомств Віктор Ющенко під об’єктивом телекамери своєї прес-служби розкритикував силовиків за потурання корупції, після чого Юрій Луценко покинув нараду.

В листі на адресу прем’єра Віктор Ющенко заявив про значне погіршення так званого рейтингу доброчесності України через зростання корупції. За даними президента, упродовж десяти місяців кількість викритих корупційних порушень має тенденцію до зменшення. В листі відзначено, що кількість нерозкритих корупційних злочинів складає понад третину.

Конфлікт під час президентської наради набув значного резонансу, оскільки того ж дня Юрій Луценко виступив з гучними звинуваченнями на адресу Віктора Ющенка і заявив про остаточний розрив з колишнім союзником по участі в Помаранчевій революції.

Питання про відставку Юрія Луценка, на думку експертів, може бути прихильно сприйнято найчисленнішою парламентською фракцією партії Регіонів. Представника цієї опозиційної сили неодноразово висловлювали обурення діями керівника Міністерства внутрішніх справ. Раніше Юрій Луценко погрожував арештами впливових членів партії регіонів, озвучуючи факти, що мали засвідчити кримінальний характер бізнесової діяльності депутатів.

Жодне із озвучених Юрієм Луценком звинувачень не потягнуло за собою кримінальної відповідальності, в той час як сам Юрій Луценко в травні цього року опинився в центрі міжнародного скандалу, пов’язаного з його емоційною поведінкою в аеропорту Франкфурта.

Згідно із Конституцією, президент не має впливу на призначення і звільнення міністра внутрішніх справ. Тому заклик Віктора Ющенка до прем'єр-міністра про звільнення Юрія Луценка може бути залишений без відповіді.

Парламентські оглядачі вказують, що у разі внесення відповідного подання до Верховної Ради 226 голосів депутатів за таке рішення теоретично може знайтися. Оскільки окрім Партії регіонів, що давно вимагає відставки Юрія Луценка, невдоволення міністром висловлювали комуністи. Також голоси за відставку може дати частина фракції "Наша Україна-Народна Самооборона", яка підтримує Віктора Ющенка.

Однак, розгляд цього питання залежатиме тільки від прем'єр-міністра.

У той же час, Юрій Луценко не приховує, що на президентських виборах підтримуватиме Юлію Тимошенко, тому, вважають оглядачі, голова уряду навряд чи задовольнить вимогу президента Ющенка.

Новини на цю ж тему