Ратушняк: мій взірець - диктатор Піночет

Кандидат у президенти України Сергій Ратушняк в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що виступає за диктатуру і кару на горло для корупціонерів і шахраїв і створює власну політичну партію. З ним говорив Богдан Цюпин.

Інтерв'ю лунало в ефірі наприкінці листопада. Дивіться відеокліп тут

Слухайте інтерв'ю тут

Image caption Сергій Ратушняк у київському офісі Бі-Бі-Сі

Сергій Ратушняк: Я – вовк-одинак. Для чого я йду? Держава Україна, яка мала 52 мільйони населення, а зараз 45, протягом 19 років щодня втрачає тисячу своїх братів і сестер. Ми зазнали втрат більше, ніж у другій світовій війні і голодоморі разом. Ця трагедія має чітку назву – це Кравчук, Кучма, Ющенко і вся камарилья від КДБ, КПРС. Через них всі багатства держави, 85% було вкрадено. Як може існувати ця держава, якщо з неї щодня вичавлюється якийсь продукт і ділиться між тридцятьма сім’ями? Їх називають олігархічними, а взагалі це злочинно-мафіозні угруповання. Це сім’ї трьох попередників і їхнє оточення. 50% вони забирають собі, 50% залишають на всю державу, на 45 мільйонів. Я прийшов це озвучити, і сказати, що так в державі ніколи не буде. Я прийшов, щоб сказати, що Україна – це те, що ви бачите в дзеркалі, а не те, що ви бачите на екранах телевізорів і на білбордах. Я прийшов посіяти це зерно і змінити світоглядні речі в людях. Не очікуйте від них блага! Благо і зміни – у ваших руках. Сьогодні – з бюлетенями. Не дай Бог, завтра треба зброю буде брати в руки. Це моя місія. Свої гроші, від своїх дітей заощадження забрав, прийшов зареєструвався, щоб саме це зерно посіяти. Хто збере цей врожай? Історія показує, що його збирають інші.

Бі-Бі-Сі: Ви, напевно, маєте на увазі врожай з вашої боротьби. Тобто ви визнаєте, що не маєте шансу перемогти на цих президентських виборах?

Сергій Ратушняк: Я ідеологічно переможу. Безумовно. Тому що люди ж у нас не вибирають. У нас обирають телевізійні канали, які належать цим злодійським кланам. Їм же належить фінансова система, виробництво, енергетика, здебільшого вже орні землі, чорноземи. Вони обирають, тому що вони одним дають в ефірі тисячу годин, а такому, як я, не дадуть і хвилини. Більш того, навішали мені якихось ярликів антисемітських.

Бі-Бі-Сі: Ви визнаєте, що шансів на перемогу в президентських виборах не маєте. Ви просто використовуєте статус кандидата і можливість вести передвиборчу кампанію як майданчик для пропаганди своїх ідей?

Сергій Ратушняк: Насамперед. А щодо перемоги, то що, хтось переможе на цих виборах? Переможе той, хто отримає посаду, на якій буде заробляти 2 тисячі доларів, витративши мільярд на виборчу кампанію? І це називається чесна боротьба, чесна позиція! А Україна, український народ виграють?

Бі-Бі-Сі: Це лунає на перший погляд як антикорупційна кампанія. Ваші гасла виглядають дуже благородно. Але хіба справді для цього потрібно бути кандидатом на президентство і брати участь у виборах? Чому ви не берете участі в політичній силі, яка б проштовхувала певні ідеї? Чому ви вовк-самітник, якщо ви дійсно маєте ідею і можете об’єднати довкола неї людей? Чому ви не йдете нормальним політичним способом?

Сергій Ратушняк: Нормальним – це тим, що ви запропонували? Чого ви вважаєте, що він нормальний? Я поки що цього не почув. По-перше, вовк – найблагородніша, віддана сім’ї тварина, його не можна дресирувати, як ведмедя. Ви кажете долучитися до політичної сили і пропагувати. А де ви в парламенті бачите політичну силу? Це фактично одне корито, яким є бюджет, газові труби і т.д., яке поділено на тарілки, куди розкладається цей вінегрет.

Бі-Бі-Сі: Ви особисто були біля кількох з цих тарілок, членом партії.

Сергій Ратушняк: Ні не був, у фракції – був. Але як мажоритарник маю на це повне право, тому що я хотів врятувати регіон від свавілля, яке тоді чинилося у бандитський спосіб партією СДПУ(о), Медведчуком, Суркісом, їхніми ставлениками, Балогою, який зараз свою мафію створив, і зараз під цією мафією знаходиться область. Різак... Я хотів врятувати, тому що це було безчинство. З політичних сил, що зараз у парламенті, мене жодна не цікавить. Це кланові проекти. Хто сьогодні сяде на енергетику, на митницю, на металургійні комбінати, на газову й нафтову трубу та інше. Це не партії. Ідеології там жодної ні в кого нема.

Бі-Бі-Сі: Чому ви свою партію не створите?

Сергій Ратушняк: Створюємо. Я зараз цей майданчик використовую щодня для того, щоб мати десятки, сотні прихильників у Києві, Донецьку та Львові.

Бі-Бі-Сі: Чому ви так довго чекали?

Сергій Ратушняк: А чого ж ви не приходили до мене, якщо ви флагман свободи слова?

Бі-Бі-Сі: Я не політик, я журналіст. Ваша виборча кампанія почалася дуже гучно зі звинувачень в антисемітизмі через ваші заяви на адресу іншого кандидата Арсенія Яценюка. Ви представляєте один з найзахідніших регіонів, майже у центрі Європи. На вашу думку, коли ви таким чином говорите про людей, чи це європейський стандарт політики?

Сергій Ратушняк: Все, що робить закарпатський політик, є європейським, тому що ми Європа. І нам нікуди не треба сунутися, то до Москви тягнуть, то до Брюсселя. Ми на місці. Воно неделікатне з точки зору аристократичного підходу, але, вибачте, делікатно цю країну обікрали?

Бі-Бі-Сі: Але людина в цивілізованій європейській країні може бути визнана винною, тільки коли її обвинувачення доведе суд. А ви тут виступаєте у ролі прокурора, ще й вирок виносите...

Сергій Ратушняк: Зараз така в Україні дилема: або буде національний диктатор, який право цієї держави існувати...

Бі-Бі-Сі: Ви хочете бути диктатором?

Сергій Ратушняк: А що, ви не мали прикладів у Європі вдалого національного диктатора? Франко. Ви вважаєте, Америка сьогодні у світі не диктатор?

Бі-Бі-Сі: Давайте говорити про вас. Ви кажете, що хочете бути диктатором, і берете за приклад генерала Франко, який воював у громадянській війні в Іспанії, в якій загинули сотні тисяч людей. Він для вас приклад?

Сергій Ратушняк: Ні, для мене приклад Піночет, який практично без крові навів нормальний порядок у державі.