Кримські комуністи згадали Сталіна

Кримські комуністи мають Леніна і Сталіна завжди перед очима
Image caption Сталін прикрашає офіс ялтинських комуністів, разом з Леніним. Вони хочуть, аби він прикрасив і набережну

Кримські комуністи провели ходу зі смолоскипами, на відзначення 130-го дня народження "вождя всіх народів" Йосипа Сталіна.

Раніше місцева влада, посилаючись на "складні погодні умови", заборонила їм проводити ходу.

Як повідомив секретар Ялтинського міськкому компартії України Іван Павлюченко, під час заходу комуністи в черговий раз вимагали від влади відновити пам’ятник вождеві, що колись знаходився в місті.

"Йосип Віссаріонович Сталін – це діяч масштабу всієї країни, великий державний діяч",- каже секретар Ялтинського міськкому компартії України Іван Павлюченко. Він переконаний, що у факельній ході візьмуть участь щонайменше тисяча осіб: "Ми вважаємо, що пам’ятник Сталіну в Ялті повинен бути відновлений. Ось ми й проводимо факельну ходу з вимогою до міської влади та суспільства – відновити пам’ятник".

Погруддя Сталіна хочуть встановити на міській набережній, де воно знаходилось у радянські часи. Чимало жителів Ялти ставляться до ініціативи комуністів з прихильністю. Тут на вулицях можна почути думки, що пам’ятник Сталіну треба відновити, "бо зараз в суспільстві велике беззаконня і люди від цього дуже страждають", а також тому, що "він великий полководець". Чи навіть таке: "треба Сталіна воскресити, щоб всю шушеру тут розігнав".

Image caption Іван Павлюченко - не єдиний молодий лідер комуністів в Україні

Однак плани комуністів викликали хвилю обурення в інших політичних сил, а також кримсько-татарських організацій. Делегат Курултаю – національного з'їзду кримсько-татраського народу - Курсаїд Абдулаєв називає плани комуністів щодо влаштування факельної ходи передвиборчим піаром та провокацією. Він запевняє, що кримські татари не заважатимуть комуністам святкувати, але одразу продемонструють свою активну позицію, якщо ті наважаться встановити пам'ятник Сталіну.

При цьому Курсаїд Абдулаєв нагадує, що саме Сталін винний в депортації кримських татар з їхньої батьківщини у 1944 році: “Це плювок в обличчя нашого народу. Якщо буде спроба встановлення погруддя цьому нашому кату, тоді й послідує реакція нашого народу”.

Голова кримської організації Народного руху, депутат Верховної Ради Криму Леонід Пілунський пообіцяв у разі спроби комуністів відновити пам’ятник Сталіну почати руйнування всіх монументальних споруд радянської доби, яких в Криму ще дуже багато.

“Це звичайний політичний, комуністичний мазохізм. Люди просто не розуміють, що вони кажуть. Можна було б над цим просто сміятися вголос, але це прикро, тому що це відбувається в Криму, в одному з місць, де є злочин проти конкретного народу – кримськотатарського, проти українського народу, де були знищенні мільйони людей голодоморами. На мій погляд, треба негайно створювати Нюрнберг-2 і засудити комуністичний режим і оцих носіїв, які бігають по Криму і кажуть, що треба робити якусь ходу і відзначати ім’я Сталіна. Хай тільки поставлять пам’ятник. Всі Леніни зваляться по Криму, я обіцяю… це вже кінець”, - каже він.

Image caption Леонід Пілунський обіцяє, що й пам'ятникам Леніну доведеться несолодко

Але незважаючи на протести, кримські комуністи, здається, всерйоз взялися за увічнення пам’яті Сталіна і не тільки на території України. Так, голова Кримського рескому компартії, депутат Леонід Грач вирішив почати збір підписів під зверненням до Волгоградської міської думи з проханням повернути цьому російському місту назву Сталінград.