Кількість жертв негоди зростає

В Україні від переохолодження вже загинуло більше тридцяти осіб. Найбільше жертв стихії на Донеччині – 11 чоловік. По кілька осіб – на Сумщині, Луганшині, Черкащині. Півтисячі чоловік перебувають у лікарнях.

Image caption Мікроавтобус замело снігом в Одесі. Фото УНІАН

Повідомляють про смерть людей прямо на вулиці. Так, у містечку Красилів на Хмельниччині на узбіччі дороги було віднайдено тіло 55-річного місцевого мешканця.

Є факти загибелі людей від чадного газу через порушення правил експлуатації газових котлів.

За інформацією МНС, більше 150 населених пунктів залишаються без електрики. Найбільше постраждали Херсонська і Одеська області.

Одеська міська рада також повідомляє, що з 23 по 24 грудня без опалення перебуватиме частина будинків в центрі міста. Відключення необхідне для ліквідації аварійного стану магістральних теплових мереж.

Військовослужбовці Збройних сил продовжують надавати допомогу у ліквідації наслідків стихійного лиха у південних, південно-східних і центральних регіонах України. Для цієї мети було залучено близько десяти тисяч військових та кілька сот одиниць військової техніки.

Уповноважена ВР з прав людини Ніна Карпачова звернулася до органів місцевої влади з проханням відкрити у своїх приміщеннях пункти обігріву людей, зокрема, безпритульних дітей.

За інформацією Уповноваженої з прав людини, переважна більшість загиблих від негоди – це безпритульні.

Європа також мерзне

Image caption Аеропорт у Дюссельдорфі - один із вражених снігом

Вся Європа сьогодні готується до ще одного дня снігопадів і морозів, які подовжать хаос на дорогах.

Від негоди вже загинуло понад 80 людей, включно з Україною. У Польщі померло принаймні 42 людей. У автокатастрофах в Австрії, Фінляндії та Німеччині - де температура знизилася до -33 градусів - загинуло 13 людей.

У північній Європі й надалі з великими перебоями працює повітряний, залізничний і авто-транспорт. У понеділок багато доріг на півдні Англії завалило снігом; багато людей залишалося в своїх машинах цілу ніч, багато хто покинув авта на дорогах.

Новини на цю ж тему