Ющенко: ''Грязною мітлою гнати прем’єра''

Президент України Віктор Ющенко заявив про необхідність розпуску парламенту та якнайшвидшої відставки Юлії Тимошенко з посади прем’єр-міністра.

Image caption Віктор Ющенко на кримському телебаченні

В інтерв’ю Кримській телерадіокомпанії, президент підкреслив, що у Верховній Раді немає більшості і немає прем’єр-міністра, який би був лідером цієї більшості, і впливав на ухвалення парламентом таких важливих для країни документів як державний бюджет.

Критикуючи роботу глави уряду, зокрема за відсутність проекту бюджету на наступний рік, Віктор Ющенко підкреслив, що «цей прем’єр-міністр доживає останні дні. Грязною мітлою треба гнати цього прем’єр-міністра і цю більшість, бо вони не здатні відповідати на ключові виклики країни, на організацію державних інституцій нації».

Він підкреслив, що рівень виконання держбюджету поточного року найнижчий за останні 18 років.

За словами Президента, на сьогодні держава не відшкодувала підприємцям ПДВ на суму 20 млрд. грн., наперед стягнула податків включно по березень на суму 12 млрд. грн.:

«І тому українська економіка падає, і не тому що світова криза, а тому, що криза у нас на сьомому поверсі сидить, де кабінет прем’єр-міністра».

Президент України Віктор Ющенко категорично відкидає звинувачення у використанні ним адміністративного ресурсу під час ведення виборчої кампанії.

Image caption Протести під час візиту Ющенка у Крим

Говорячи про свої зустрічі та регіональні поїздки, Президент підкреслив, що не агітує за себе:

«Я жодного слова в своїй промові, а я їх провожу 4-5 на день з дипломатичним корпусом, студентами… Я є Президент цієї країни, вибачте, мені ніхто не буде вказувати, з ким і коли мені зустрічатись».

Він підкреслив, що під час своїх зустрічей з людьми переслідує єдину мету – переконати їх у необхідності розібратися в цінностях, які вони підтримують, розібратись, в чому суть президентських виборів 2010 року: «Я хочу вам сказати шановні: вибори Президента - не моя проблема, це ваша проблема, персональна проблема, я у вас нічого не прошу, я вам нічого не винен, я є таким же достойним громадянином України і вважаю, що я ходжу на свою роботу і маю честь за неї відповідати, і я горджусь тим, що я зробив».

Литвин прагне в ЄЕП

Кандидат на пост Президента України, голова Верховної Ради Володимир Литвин переконаний, що Україна для свого розвитку має увійти до Єдиного економічного простору.

Про це він заявив сьогодні під час зустрічей з трудовими колективами Донеччини:

«35% українського експорту припадає на Росію та країни СНД - це більше ніж на всі 40 країн Європи. Отже, не тільки братні стосунки, але й економічні розрахунки свідчать про необхідність нашого співробітництва».

Він зауважив, що ЄЕП – джерело стабільних замовлень для національної промисловості та сільського господарства, а значить – нові робочі місця та достойна оплата праці.

Оцінюючи конкурентоспроможність українських виробників на світових ринках, Володимир Литвин зауважив, що українська продукція була «запитаною і є запитаною на пострадянському просторі».

Наразі, за його словами, Україну не допускають на інші ринки, а якщо допускають, то неохоче, висуваючи вимоги, які завідомо не можна виконати.

Гриценко за оподаткування олігархів

Кандидат у президенти України Анатолій Гриценко заявляє, що на посту глави держави поставить олігархів у жорсткі рамки і примусить їх платити податки в Україні.

Image caption Анатолій Гриценко

Як повідомили у прес-службі, про це кандидат заявив у Чернігові:

«З олігархами не треба боротися. Їх треба просто поставити у рамки. Олігархи – це люди, які мають мільярди коштів, володіють заводами та нерухомістю не лише в Україні, а й за її межами. Мають яхти, літаки. Контролюють політику деяких засобів масової інформації. Відповідно, хочуть впливати і на державну політику. Я їм цього не дозволю».

При цьому Анатолій Гриценко висловився проти ворожого ставлення до олігархів, адже, за його словами, вони, як і представники середнього та малого бізнесу, створюють робочі місця.

«Головне завдання – створити умови для розвитку вітчизняного бізнесу, водночас примусивши його сплачувати податки в Україні і дотримуватися інтересів держави», - зазначив він і додав, що «при Гриценку-президенті олігархи не бігатимуть на Банкову частіше за міністрів».

Політик також підкреслив, що у 2005 році новообраний Президент Віктор Ющенко мав можливість встановити чесні стосунки з великим бізнесом, поставити його у рамки.

«Це був час, коли всі олігархи втекли з країни і, сидячи за кордоном, гадали: посадять всіх чи через одного, відберуть всю власність, чи щось залишать», - зауважив колишній міністр оборони.

Він вважає, що президент Ющенко тоді не зробив жодних необхідних кроків з очищення держави від впливу олігархічних кланів, а потім дозволив їм через різні благодійні проекти знов проникнути у владу. «Невдовзі взагалі почав роздавати ордени», - зауважив кандидат у президенти.

Він наголосив на важливості «проведення чіткої лінії між владою та бізнесом»:

«З олігархами не потрібно гратися, їх потрібно ставити у жорсткі рамки. І якщо олігархи будуть їх дотримуватися, держава має всіляко сприяти розвитку їхнього бізнесу, у тому числі – на зовнішніх ринках».

Новини на цю ж тему