ЦВК очікує грошей на вибори

Вибори

ЦВК очікує сьогодні грошей на вибори

Центральна виборча комісія зобов’язала Міністерство фінансів та Дерказначейство до четверга перерахувати на її рахунки 195 мільйонів гривень для підготовки та проведення президентських виборів.

На сьогодні ЦВК отримало менше відсотка від цієї суми.

Член ЦВК Михайло Охендовський сказав, що подальше зволікання з фінансуванням виборів президента може призвести до порушення виборчих прав громадян.

Президент Віктор Ющенко заявив, що для вирішення питання фінансування виборів треба скликати позачергову сесію Верховної ради.

«Без скликання позачергової сесії парламенту, яка б вирішила питання про затвердження хоча б окремого бюджету з фінансування виборів, без такого рішення іншої можливості немає», - сказав Віктор Ющенко.

Президент сказав, що питання фінансування виборів належить виключно до компетенції прем’єр-міністра та очолюваної нею парламентської більшості.

У Партії регіонів водночас кажуть, що питання фінансування виборів регулюється законом про державний бюджет на 2009 рік.

«Не треба проводити жодних позачергових засідань. Фінансування президентських виборів вже внесено в бюджет цього року, і повинно проходити за нормами цього бюджетц», - сказала депутат ПР Олена Бондаренко.

Невиділення коштів на вибори депутат назвала «посадовим злочином» з боку Кабміну. Водночас пані Бондаренко не вилючила, що парламент може ухвалити рішення про те, що фінансування виборів президента 2010 року може бути бюджетною захищеною статтею розходів, навіть якщо бюджет 2010 року не буде ухвалено.

Раніше представники уряду заявляли, що збоїв із фінансуванням виборів немає.

Новини на цю ж тему