Міжнародний валютний фонд відмовив Україні

МВФ

Міжнародний валютний фонд остаточно відмовив Україні в позиці до виборів.

Про це стало відомо після переговорів між українським урядом та МВФ у Сполучених Штатах.

Міністр фінансів Ігор Уманський заявив, що переговори щодо надання чергового траншу позики МВФ не принесуть результатів до нового року і будуть перенесені на кілька тижнів.

МВФ повідомив, що очікує від українського уряду ухвалення більш чіткого бюджету на 2010 рік.

“Щойно буде досягнуто порозуміння з урядом в цій сфері, і ми отримаємо достатньо переконливі докази про наявність більш чіткої політичної підтримки з цього питання, перед нами відкриється перспектива для більш активних дискусій”, - йдеться у повідомленні МВФ.

Водночас Кабмін сподівається, що МВФ дозволить використати гроші із золотовалютних резервів Нацбанку, зокрема, кошти із минулих траншів МВФ.

Є повідомлення, що ці кошти можуть піти на покриття дефіциту бюджету або на фінансування зовнішніх розрахунків, зокрема, для оплати імпортного газу.

Радник прем’єра Олександр Гінзбург в інтерв’ю газеті Financial times сказав, що стабілізація української валюти та наявність в Нацбанку майже 27 мільярдів доларів валютних резервів дає можливість піти на такий крок.

Нацбанк поки що не коментує таку ініціативу, водночас президент Ющенко заявив, що ставиться до цього вкрай негативно.

У секретаріаті президента газеті “Комерсант” сказали, якщо МВФ піде на такий крок, то “його можна буде звинуватити у втручанні у виборчу кампанію, оскільки замість підтримки фінансової стабільності МВФ займатиметься порятунком репутації діючого уряду”.

Новини на цю ж тему