Ющенко бачить спільне у Тимошенко і Януковичі

Тимошенко і Янукович
Image caption Ющенко підозрює у змові Тимошенко, а Тимошенко - Ющенка. І обоє - у змові з Януковичем.

Президент Віктор Ющенко висловлюється за президентську форму правління в Україні.

Перебуваючи у Полтаві, він сказав, що країна з перехідною економікою краще б долала бар’єри, якби в Україні існувала президентська модель, як за часів Леоніда Кучми.

"Ця б модель концентрувала б повноваження на президенті, і можна було б легше і оперативніше реагувати на виклики, які виникають. Зараз ми говоримо через механізми широкої парламентської демократії, де на чолі є прем`єр-міністр", - сказав президент.

Днем раніше Віктор Ющенко заявив, що у разі переобрання його главою держави прем'єр-міністром може стати Арсеній Яценюк. "Не погано було б", - заявив президент, додавши, що з кожним днем діалог про зняття кандидатур із виборів кількома кандидатами демократичних сил, у тому числі і Арсенієм Яценюком „стає все більш раціональним".

Водночас, Віктор Ющенко заявив, що одразу ж після виборів слід чекати об’єднання Віктора Януковича і Юлії Тимошенко. "Сьогодні я можу говорити, що Тимошенко і Янукович будуть разом. Це спосіб їхнього існування після 17 січня. Це є їх спосіб зберегти себе у владі. Це два чоботи з однієї пари. За цими людьми ніколи не стояли цінності національної відбудови", - сказав Ющенко телеканалу „Інтер”.

Юлія Тимошенко підозрює змову Ющенка і Януковича

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який перебуває у відпустці й агітує за Юлію Тимошенко, заявив, що у разі обрання президентом вона істотно зміцнить президентську гілку влади.

Image caption Ющенко твердить, що Тимошенко "не просто так" їздить до Москви

"У президента Тимошенко не буде прем'єр-міністра. Це мій прогноз. У неї буде виконуючий обов'язки прем'єр-міністра, її нинішній перший заступник Турчинов Олександр Валентинович", - запевнив у Івано-Франківську Юрій Луценко. Сама Юлія Тимошенко заявила, перебуваючи на Черкащині, що вірить в існування таємних домовленостей між Віктором Ющенком і лідером Партії регіонів Віктором Януковичем. "Можна було б і не вірити, але факти щодня підтверджуються подіями ", - сказала лідерка БЮТ.

І Янукович, і Ющенко напередодні спростовують існування якихось домовленостей про спільні дії.

Юлія Тимошенко також заявила, що у західних і центральних регіонах України відбувається масове скуповування голосів виборців. За її словами, виборцям пропонують 150-200 гривень за те, щоб їхній голос був відданий за кандидата від певної політичної сили.

Янукович вважає президента і прем’єра гарними партнерами

Лідер опозиції Віктор Янукович сказав, що у разі обрання президентом він не пропонуватиме посаду голови уряду Віктору Ющенку. "Це виключається. Взагалі, я думаю, що Тимошенко і Ющенко дуже гарні партнери. У них добре виходить вистава в парі. Це виключено", - заявив Віктор Янукович у прямому телеефірі. Водночас, він дав зрозуміти, що посада прем’єр-міністра може дістатися його однопартійцю Борису Колесникову. "Я завжди так відповідаю: дасть Бог, буде", - сказав лідер „регіоналів”.

"Партія регіонів має право розраховувати на місце прем'єра. Це цілком природно, тому що це найбільша депутатська фракція. А саме депутатські фракції будуть формувати коаліцію, яка буде обирати прем'єра", - заявив Янукович.

Кілька тижнів тому в інтерв’ю Бі-Бі-Сі Віктор Янукович, однак, заявляв, що після виборів готовий буде вести переговори про посаду голови уряду із кандидатами у президенти, які посядуть третє-четверте місце на виборах.

Яценюк назвав свої кандидатури на керівництво силовими міністерствами

Арсеній Яценюк оприлюднив прізвища можливих керівників міністерств оборони та внутрішніх справ України у разі своєї перемоги на виборах президента. На думку Арсенія Яценюка, на посади міністрів силових структур цивільних керівників можна призначати в країні, де вже побудовано справжню демократію. «При мені не буде цивільних міністрів. Спочатку збудуємо демократію, а потім будемо передавати цивільним міністрам міністерство внутрішніх справ та міністерство оборони. Зараз це призводить тільки до повної деморалізації як військовослужбовців, так і правоохоронної системи», - наголосив він.

Арсеній Яценюк назвав прізвища претендентів на посади міністрів оборони та внутрішніх справ - двох генералів - генерал-полковника міліції Володимира Хоменка, який кілька років тому керував кримською міліцією і генерал-майора Михайла Башкірова, який раніше командував стратегічною авіацією України.

За час правління Віктора Ющенка два силові міністерства очолювали цивільні особи, зокрема, Юрій Луценко та Юрій Єхануров.