Шампанське для журналістів від Тимошенко

Юлія Тимошенко
Image caption Юлія Тимошенко

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко провела підсумкову річну прес-конференцію. Ті, хто на ній був, звертають увагу, що всі три години пані Тимошенко говорила стоячи, і свій виступ, який в прямому ефірі транслювали декілька телеканалів, присвятила переважно передвиборчій агітації.

Усім журналістам після прес-конференції прем’єра видавали торбини із агітаційною продукцією Тимошенко (календарі, значки, наклейки) та пляшкою шампанського. Але журналісти так і не почули відповіді на гострі питання, наприклад, про статки прем’єра. Зате почули не раз про те, що Юлія Тимошенко зробить коли стане президентом.

“Як людина, яка переконана, що справиться з президентськими виборами. І думаю, що перемога буде... Як тільки пройдуть президентскьі вибори...” – таке можна було почути від прем’єра не раз.

Юлія Тимошенко сказала, щойно вона стане президентом, заміниться керівництво Генпрокуратури. Лише шляхом порушення кримінальних справ, на її думку, можна побороти корупцію в Україні. Зі слів пані Тимошенко зрозуміло, що цьому зараз заважає головний її конкурент на виборах Віктор Янукович. Його прізвище лунало у виступі Юлії Тимошенко найчастіше.

Натомість прем’єр майже не згадувала Віктора Ющенка та імена інших кандидатів у президенти. Експерти припускають, що тональність своїх промов пані Тимошенко імовірно змінила у розрахунку на те, що в разі виходу у другий тур виборів, вона зможе заручитися підтримкою тих, хто у першому голосуватиме за їнших кандидатів.

Тому Юлія Тимошенко усіх своїх опонентів-чоловіків об’єднала одним словом - мачо.

“Прийнято розповідати, які герої у нас кандидати в президенти, такі собі політичні мачо. Я хочу запитати, де ці політичні мачо були, коли потрібно було від них отримати хоча б одну реальну пропозицію по антикризовим заходам? І сьогодні всі політики, які пішли кандидатами у президенти, нарощують свої дешеві гнилі рейтинги за рахунок дискредитації уряду і за рахунок своєї роботи з посилення кризи”, - заявила прем’єр.

Політичну нестабільність Юлія Тимошенко назвала головною причиною кризи в Україні. Вона визнала, що країна була на межі дефолту, але цього вдалося уникнути завдяки “надзусиллям уряду”. Юлія Тимошенко доповіла про зростання у більшості галузей економіки, і прогнозує, що криза закінчиться через 2-4 місяці.

Натомість головне, за що критикують уряд Тимошенко, а саме за рекордні державні борги, невигідну, на думку багатьох газову угоду з Росією, через що газ для України знову подорожчає – усе це прем’єр просто заперечила, назвавши "політичною пропагандою".

“Ми не накопичували борги, а ми їх повертали у цьому році. І це говорить про те, що політична пропаганда, політичне критиканство просто перейшло всі межі”, - прокоментувала пані Тимошенко закиди щодо надмірних запозичень.

Щодо газу вона сказала, що ціна на газ для України у 2010 році залишиться старою, попри те, що російський Гапром каже протилежне.

Підсумкову прес-конференцію прем’єр-міністра транслювали декілька телеканалів. Напередодні пані Тимошенко була в прямому ефірі в одному з політичних ток-шоу, тиждень тому вона майже три годин виступала у іншій політичній програмі. Але при цьому прем’єр-міністр звинуватила телеканали в упередженому ставленні до неї і назвала їх “купленими олігархами”.

Загалом у своєму виступі Юлія Тимошенко була більше схожа на опозиціонера, аніж людину, яка очолює Кабмін. Тому що майже вся критика, яка пролунала з вуст прем’єра, стосувалася саме компетенції української влади, одну з гілок якої вона очолює.

Решта негативу було спрямовано на Віктора Януковича. На закид одного з журналістів, що агітувати під час виконання службових обов’язків заборонено, Юлія Тимошенко відповіла, що інакше вона не може.

“Я, як людина, яка сьогодні управляє урядом, не маю права кинути країну, яке ще живе в стані кризи і продовжує з неї виходити і займатися виключно політичними кампаніями. Просто не маю права”

Прем’єра Юлію Тимошенко останнім часом критикують за те, що телесюжети за її участі нібито прискіпливо перевіряються, а на її ефіри не пускають журналістів, які ставлять їй незручні питання. На підсумковій прес-конференції критичні та незручніими запитання до прем’єра пролунали. На деякі з них пані Тимошенко реагувала роздратовано. Як, наприклад, на запитання “Української правди” про те, скільки вона платить за оренду житла.

Пані Тимошенко порадила журналістові читати декларацію. На зауваження про те, що в декларації стоять одні прочерки, прем’єр відповіла так: “Якщо там стоять прочерки, значить там прочерки”.