Україна захищатиме громадян за кордоном

Міністерство закордонних справ України сформувало консульський фонд у розмірі понад один мільйон доларів для фінансової допомоги громадянам України, які перебувають за кордоном.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко заявив, що для його відомства одним із ключових завдань є захист співвітчизників за межами України.

"Нами розпочато реальні зусилля для того, щоб українські генконсульства і посольства могли надати реальну, практичну фінансову допомогу в тих випадках, коли громадяни України потрапляють у складну ситуацію за кордоном", - заявив міністр.

Консульським фондом, що сформований, зможуть користуватися тільки керівники дипломатичних установ, наголосив Петро Порошенко.

На запитання, з яких коштів фонд сформовано, міністр пояснив, що це кошти, зокрема, консульського збору, що стягується в дипломатичних установах за кордоном.

Окрім того, міністерство створило «гарячу лінію» для усіх, хто потребує допомоги. Телефон працюватиме цілодобово, номер: 380-44-238-15-50. Петро Порошенко повідомив, що ближчим часом може з’явитися безкоштовна телефонна лінія.

МЗС обіцяє ефективніший захист українських моряків

Коментуючи долю українських моряків, які плавають на іноземних суднах, міністр сказав, що МЗС домагатиметься запровадження обов'язкового страхування моряків і сплати компенсацій у разі непередбачуваних подій, у тому числі захоплення суден піратами.

Image caption Українські моряки потрапляють у полон до піратів регулярно

Однак для цього парламент має розглянути відповідні закони.

Міністр також висловив надію, що 24 українські моряки із судна «Аріана» ближчим часом повернуться до України. Судно було захоплене поблизу Сомалі у травні цього року і відпущене піратами після викупу кілька тижнів тому, однак моряки досі не можуть повернутися додому через суперечку із судновласниками.

«Ми очікуємо, що десь 2-3 січня вдасться досягти точки, де буде проведено заміну екіпажу. Ми чекаємо на початку наступного року забезпечення президентським літаком і доставку в повному складі моряків «Аріани» до України», - сказав Петро Порошенко.

Щодо моряків іншого судна, «Island of Luck», на якому перебували українці, то, як повідомив міністр, МЗС готує візит до Конго одного із заступників міністра для з’ясування ситуації і стеження за судовим процесом.

Судно Island of Luck з 20 жовтня утримується у конголезькому порту Матаді. Капітан і двоє членів екіпажу – громадяни України - перебувають у в`язниці за звинуваченнями у тому, що вони нібито викинули за борт кількох пасажирів, у яких не було квитків, один з них потонув. Із 23 членів екіпажу 15 - українці.

Судове засідання має відбутися впродовж двох-трьох тижнів.

Новини на цю ж тему