Уряд знайшов мільярд на вибори

Уряд врешті виділив майже мільярд гривень на фінансування президентських виборів 2010 року.

Через неприйняття парламентом державного бюджету на наступний рік фінансування виборів було під загрозою, тому кабінет міністрів видав з цього приводу окрему постанову.

Image caption Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко під час робочої поїздки до Львівської області

Міністерству фінансів доручено "забезпечити в січні - лютому 2010 р. фінансування заходів щодо підготовки і проведення чергових виборів президента України в сумі 969,6 млн. гривень з урахуванням пропозицій Центральної виборчої комісії".

Напередодні ЦВК заявила, що вибори профінансовані лише на третину.

У четвер, член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський повідомив, що що станом на 31 грудня вибори профінансовано на 73%:

"За попередніми даними, станом на 12 годину 31 грудня органами Держказначейства профінансовано видатки на підготовку проведення виборів президента в 2009 році на суму 140 481 936 гривень, що становить 73% від раніше визначених потреб".

В ЦВК стверджували, що Державне казначейство попри те, що гроші було виділено, їх не видає, або видає лише окремим окружним комісіям.

Член ЦВК Михайло Охендовський сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що досі підготовка до виборів відбувалося в кредит. Поліграфічний комбінат «Україна», наприклад, друкує бюлетені за власний кошт.

«У питанні фінансування виборів загалом спостерігається хаос. Одні комісії отримують гроші на оплату праці, що є захищеною статтею бюджету, інші комісії не отримують грошей на оплату праці, натомість отримують гроші на оплату послуг реклами у ЗМІ або на інші видатки», - зауважив він.

Водночас він відкинув припущення про зрив виборів в разі недофінансування.

«Підготовка суттєво ускладнена – це так. Але не можна сказати про зрив виборів. Вибори відбудуться за будь-якої погоди і за будь-якого бюджетного фінансування», - сказав він.

Новини на цю ж тему