Україна бореться з ядерним тероризмом

ядерний
Image caption Україна долучається до Глобальної ініціативи, щоб не допустити перемитництва ядерних матеріалів

Український уряд затвердив план дій на 2010 рік, згідно з яким Україна братиме участь в Глобальній ініціативі щодо боротьби з актами ядерного тероризму.

План підготовки передбачає удосконалення законодавства України у сфері боротьби з незаконним обігом ядерних матеріалів та радіоактивних відходів, а також боротьби з тероризмом.

Документом заплановано проведення контррозвідувальних, розвідувальних, оперативно-розшукових, режимних заходів, спрямованих на запобігання, виявлення та припинення фактів незаконного переміщення через державний кордон, транзитного перевезення через територію України, обігу чи збуту ядерних матеріалів і радіоактивних відходів, компонентів ядерної зброї, які можуть бути застосовані для вчинення терористичних актів.

Постанова, зокрема, передбачає взаємодію та обмін інформацією із спеціальними службами, правоохоронними і митними органами іноземних держав та міжнародними організаціями з питань протидії транскордонним та міжнародним організованим злочинним угрупованням, діяльність яких пов'язана з незаконним поводженням з радіоактивними матеріалами.