Ющенку відмовили у консолідації

Кандидати у президенти Олег Тягнибок, Анатолій Гриценко та Юрій Костенко та Арсеній Яценюк заявили, що не одержували жодних пропозицій від Віктора Ющенка про зняття кандидатур на його користь.

Президент Ющенко неодноразово заявляв, що між демократичними силами ведуться переговори про висунення єдиного кандидата. Президент наполягає, що такі переговори веде не він сам, а члени його команди.

Однак, заяви кандидатів, про яких згадує президент, лунають досить категорично. Зокрема, Анатолій Гриценко звинуватив президента у неправді і заявив, що переговорів «не було, немає і не буде».

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок сказав, що востаннє спілкувався із Віктором Ющенком п’ять років тому. Він твердить, що навіть жодних натяків на переговори не лунало. Олег Тягнибок припускає, що заяви президента – це спроба маніпуляції свідомістю людей і намагання у такий спосіб підняти свій рейтинг.

Заперечив ведення переговорів і лідер УНП Юрій Костенко. А Арсеній Яценюк заявив, що він готовий вести переговори про те, щоб хтось із кандидатів зняв кандидатуру на його користь, а сам він такого наміру не має.

Експерти припускають, що заяви Віктора Ющенка спрямовані на мобілізацію свого електорату. Оскільки Олег Тягнибок, Анатолій Гриценко, Юрій Костенко, Арсеній Яценюк, як вважають соціологи, сподіваються на голоси одних і тих же виборців, президент Ющенко у такий спосіб намагається продемонструвати готовність до об’єднання із політиками, з якими іще зовсім недавно був в одному політичному блоку.

Сам Віктор Ющенко, перебуваючи на Львівщині, закликав не допустити перемоги на президентських виборах "московського проекту". «Московський проект не повинен перемогти 17 січня, тому що Тимошенко і Янукович - це кращі представники єдиної кремлівської коаліції", - заявив президент. Він вважає, що між цими кандидатами немає жодної різниці. На думку Ющенка, ні Тимошенко, ні Янукович не будуть сповідувати ідею суверенної, незалежної держави.

Віктор Ющенко до 17 січня – дня проведення виборів президента – планує тричі відвідати Львівську область.

Тимошенко іноді заздрить Китаю, де за корупцію передбачена страта

Тим часом, Юлія Тимошенко останнім часом найбільше критики спрямовує на лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Не виключено, що штаб лідерки БЮТ дещо змінив тактику, адже ще зовсім недавно Юлія Тимошенко вдавалася до нищівної критики на адресу Віктора Ющенка і Арсенія Яценюка. Однак, близькі до голови уряду політики, за неофіційною інформацією, порадили їй утримуватися від спрямування виборчої агітації проти цих кандидатів, позаяк у разі потрапляння до другого туру виборів із Віктором Януковичем Юлія Тимошенко мала б розраховувати на голоси і тих виборців, які у першому турі голосуватимуть за інших представників Майдану-2004.

Перебуваючи у Криму, Юлія Тимошенко запропонувала запровадити довічне ув’язнення за корупційні дії чиновників в Україні. "Я іноді навіть заздрю Китаю, де за корупцію ви знаєте що: руки відрубують, страта, все, що треба. Ми, безперечно, як європейська країна, не можемо застосовувати такі способи... Хоча іноді руки сверблять", - сказала голова уряду місцевому каналу.

Прем'єр заявила, що вона - єдиний політик у країні, у якого немає в Криму землі. "Напевно, я єдиний політик, у якого немає жодного квадратного сантиметра на кримській землі, і ніколи не буду мати. Також у мене немає жодного квадратного сантиметра на київській землі, і не буде", - запевнила Юлія Тимошенко. Голова уряду твердить, що у розпорядженні лідера Партії регіонів є 140 га землі і велика резиденція. Крім того, за її словами, у Ющенка є 13 га землі.

Янукович пропонує Тимошенко замість феєрверків подбати про бідних

На заяви Юлії Тимошенко, у яких вона згадувала про досвід Китаю, одразу ж відреагували у команді Віктора Януковича.

"Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко може залишитися не тільки без рук, але й без ніг, якщо механізми боротьби з корупцією, запропоновані нею, будуть застосовані до неї", - сказала Ганна Герман, звинувативши нинішню владу у зростанні рівня корупції в Україні.

А Віктор Янукович назвав «безвідповідальною і злочинною» відмову уряду із 1 січня нового року платити нові пенсії.

"Ми всі бачили, які феєрверки та танці влаштували вони на Майдані у новорічну ніч. У той час, як десятки тисяч людей у всій країні сиділи без грошей, без світла і тепла. У будинках не працювали ліфти, і багато людей похилого віку мусили пішки діставатися до своїх квартир", - заявив лідер опозиційної Партії регіонів.

Новини на цю ж тему