Риторична боротьба з корупцією посилюється

З наближенням до виборів кандидати у президенти та їх оточення посилює риторику боротьби з корупціє в Україні.

Як відзначають оглядачі, в Україні традиційно всі кандидати в президенти робили наголос на боротьбі з корупцією, що не заважало Україні роками вважатися однією з найкорумпованіших держав на пострадянському просторі.

За оцінками Міжнародної організації Transparency International індекс сприйняття корупції в Україні у 2009 року становив 2,2 бали, так само, як і в Камеруні, Еквадорі, Кенії, Російській Федерації, Сьєрра-Леоне, Східному Тиморі й Зімбабве. З таким результатом наша країна посіла 146 місце серед 180 держав світу, які брали участь в опитуванні (у 2008 р. Україна у цьому рейтингу посідала 134 місце).

Як зазначає Юлія Тищенко, керівник програм розвитку громадянського суспільства Національного Центру Політичних Досліджень: «На очах виборців розгортається своєрідна війна компроматів, яка, втім, не призводить до видимих результатів та виробляє у суспільства загалом своєрідний імунітет та байдужість щодо оприлюднення корупційної інформації з боку кандидатів, адже оголошення подібних даних у ЗМІ традиційно не призводить до будь-яких наслідків».

Кампанія БЮТ за резиденцію Межигір’я і чистоту лав чиновників

Народні депутати вимагають від Президента України Віктора Ющенка скасувати “таємне” розпорядження від 9 липня 2007 року про передачу урядової резиденції “Межигір’я” в користування на той час прем’єр-міністру Віктору Януковичу.

Про це заявив народний депутат від БЮТ Володимир Бондаренко.

Він зазначив, що резиденція “Межигір’я” в Україні стала “символом української корупції”. За словами депутата, у світі кожне місто й країна мають свої символи. “Пізанська вежа є символом Пізи, Ейфелева вежа - символом Парижа, статуя Свободи - символом Нью-Йорка, а в Україні є символ корупції – “Межигір’я”.

Він наголосив, що народні депутати з фракції БЮТ наполягатимуть на тому, аби суд “об’єктивно розглянув ситуацію з “Межигір’ям” щодо законності переходу цієї резиденції в приватні руки”. За словами Володимира Бондаренка, депутати з фракції Партії регіонів докладають усіх зусиль, щоб “оригінали документів не потрапили в суд, бо вони чудово розуміють, що це була незаконна оборудка”.

З іншого боку, перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов заявив журналістам у Кабінеті міністрів, що Уряд запроваджує спеціальні перевірки кандидатів на посади у державній службі.

Олександр Турчинов критикував попередню практику і згадав випадок з оточення президента Ющенка: “На жаль, протягом фактично всіх років незалежності у нас накопичилось дуже багато проблем і публічні скандали, які виникали, останній з них був пов’язаних із заступником глави СБУ паном Кислинським, який приховав відсутність у нього освіти».

Перший віце-прем’єр підкреслив, що спеціальна перевірка проводитиметься при зарахуванні на держслужбу як у центральні, так і місцеві органи влади, також з метою протидіяти корупції:

«Причому, ця спеціальна перевірка буде торкатися, в тому числі, і близьких такого претендента, тому що, це мабуть секрет полішинеля, який вважається «дуже інтелектуальною» розробкою наших вітчизняних чиновників, коли він відповідно до анкети не займається бізнесом, пов’язаним з його державною діяльністю, але ж дружина або родина, або дитина “випадково”, наприклад, займається наданням послуг, пов’язаних з безпосередньою діяльністю того чи іншого чиновника».

Литвин: уряд рятував банкірів, а не банківську систему

Кандидат у президенти, голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що рішення, які ухвалювалися торік для підтримки банківської системи, були спрямовані в першу чергу на підтримку банкірів:

«Підтримка ця була організована в такий спосіб, що виявилося, що держава, насамперед в особі уряду та Національного банку, підтримувала банкірів, а не банківську систему».

Голова ВР вважає, що 120 млрд. грн., які минулого року пішли на рефінансування банків, мали направлятися у надійні банки і під зобов’язання: «Мали направлятися на інвестування, а не просто рятувати статки українських олігархів».

Торкаючись питання боротьби з кризою, голова ВР зауважив, що відсутність системної роботи, відсутність порозуміння на рівні Президента, прем’єр-міністра і Верховної Ради призвели до того, що ці дії мали хаотичний характер у плані їхнього втілення та реалізації:

«Бо не може бути так, що уряд вносить свій законопроект, вимагає його прийняти, мотивуючи це тим, що дозволить оздоровити атмосферу, Верховна Рада складно, але приймає цей документ, а Президент ветує. Політичне протистояння на рівні вже один одного, навіть не на політичному, а на міжособистісному рівні призвело до того, що минулого року ми багато що втратили».

Литвин вважає, що після президентських виборів необхідно повернути діяльність усіх гілок влади у правове поле Київ.

Раніше, Юлія Тимошенко звинувачувала президента, керівництво Нацбанку та опозицію в особі ПР у зловживанні на коливаннях курсу гривні. "Те, що сьогодні відбувається з курсом гривні – доведено абсолютно точно, – були зроблені великі трансакції, які використовували коливання курсу гривні знову для того, щоб заробити мільярди гривень", - наголошувала Ю. Тимошенко, аргументуючи, що на сьогодні абсолютно доведено, що ослаблення гривні стало результатом спекуляцій на ринку.

Янукович: Такої ганебної влади в Україні не було ніколи

Лідер Партії регіонів, кандидат на пост Президента України Віктор Янукович заявив, що коли десятки тисяч людей по всій країні у новорічну ніч сиділи без грошей, світла і тепла, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко “пускала на вітер на Майдані сотні тисяч доларів”.

На цьому наголошується у заяві Віктора Януковича, переданій прес-службою Партії регіонів.:

«1 січня люди повинні були отримувати мінімальні пенсії на 150 гривень більше. Але людям платять пенсії, як у минулому році. Тобто, без підвищення. Це – безвідповідально та злочинно», - заявив політик, наголосивши, що «як Президент, я не допущу такого знущання над пенсіонерами».

Віктор Янукович вкотре підкреслив, що чинна влада вміє дбати лише про себе. «Ми всі бачили, які феєрверки та танці влаштували вони на Майдані у новорічну ніч», - констатував він.

«У той час, як десятки тисяч людей у всій країні сиділи без грошей, без світла і тепла, у будинках не працювали ліфти, і багато людей похилого віку мусили пішки діставатися до своїх квартир. А матері не змогли підготувати дітлахів до новорічних ранків, бо в будинках не було гарячої води. На мізерні пенсії і зарплати мільйони українців не змогли накрити святковий стіл. Тимошенко у цей час пускала на вітер на Майдані сотні тисяч доларів», - заявив лідер ПРУ.

Він підкреслив, що ці гроші можна було витратити на допомогу бідним, на те, щоб забезпечити людей найнеобхіднішим, на доплати до мінімальних пенсій і заробітних плат.

«Люди, які провели новорічну ніч без світла і тепла, не могли додзвонитися нікуди – ні до Кабміну, ні до Секретаріату Президента, ні до житлово-комунальних контор – чиновники гуляли та пили», - зазначив кандидат у Президенти.

Як заявив політик, «країна, саме та, найбідніша, жила зовсім іншим життям - не лише без феєрверків та бризок шампанського, але й без найнеобхіднішого для людини».

«Такої ганебної та безсовісної влади в Україні не було ніколи», - переконаний Віктор Янукович.

Новини на цю ж тему