Ющенко: ми втратили 70% ГТС

Президент Віктор Ющенко заявив про загрозу втрати Україною газотранспортної системи.

Image caption Віктор Ющенко зробив заяву у Львівській області

Перебуваючи на Львівщині, пан Ющенко сказав, що сьогодні Україна втратила майже 70 відсотків своєї газотранспортної системи.

Президент вважає, що газові угоди, підписані Юлією Тимошенко, ведуть до банкрутства державної компанії "Нафтогаз України", на балансі якої перебуває українська ГТС. Віктор Ющенко сказав, що Україну не залишать у спокої, поки газотранспортна система не перейде в інші руки, натякаючи таким чином на Росію.

Президент вкотре заявив, що Юлія Тимошенко і Віктор Янукович діють в інтересах російського Кремля.

Представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський в інтерв'ю УНІАН, пояснюючи заяви Віктора Ющенка, заявив, що українська газотранспортна система на сьогодні юридично належить Україні, але фактично управляється російською компанією "Газпром".

"Де-юре вона наша, а де-факто - ми управляти нею самостійно не можемо. Управління фактично перейшло до "Газпрому", - заявив Богдан Соколовський.

Представник президента повідомив про листа керівника "Нафтогазу України" Олега Дубини у грудні до секретаріату президента, зміст якого підтверджує сказане.

"Цей лист він (Дубина) написав до секретаріату, і в ньому йшлося про те, що без дозволу, саме дозволу, а не узгодження "Газпрому", він не може передати копії протоколів від 24 листопада. Тому ми до кінця і не знаємо, що в цих протоколах записано, які там зобов`язання ми взяли на себе", - заявив Богдан Соколовський. Він робить висновок, що це може свідчити про те, що де-факто Україна не управляє ГТС.

Крім того, Соколовський зазначив, що "Газпром" законтрактував всі транзитні потужності української ГТС.

"Фактично, НАК втратив можливість бути незалежним, він вимушений робити все те, що йому скаже "Газпром", - сказав представник президента України.

В уряді заяви президента називають «маячнею»

Різкі заяви у відповідь пролунали від керівників уряду. Перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов назвав «маячнею» заяви президента Ющенка про те, що Україна втратила 70% своєї газотранспортної системи. "Це стосується вчорашньої заяви про якісь там 70% газотранспортної системи, які нібито Україна втратила. Вибачте, це вже просто якась маячня, це вже якась хвороба, брехлива хвороба", - сказав він. Олександр Турчинов дивується, що такі заяви лунають не від представника опозиції, а президента країни. "Коли посадова особа поширює подібну інформацію, то тут вже висновки необхідно робити медичному персоналу, або відповідати за це вже в судових органах", - заявив перший віце-прем’єр.

Новини на цю ж тему