Горбаль: Регіони ще не визначилися з акціями

В останні дні в Україні лунають суперечливі повідомлення щодо того, чи планує Партія Регіонів вдатися до Майдану-2 в ході президентських виборів. Регіонали не відкидають таку можливість, якщо запідозрять, що результати перегонів будуть, на їх думку, сфальсифіковані.

Комітет виборців України твердить, що такі акції можуть бути влаштовані, але переконують, що вони не будуть такими масовими, як 2004 року. І кажуть, що здебільшого це буде своєрідним “комплексом”, який не матиме нічого спільного з Майданом 2004 року.

Тим часом голова Київської організації Партії Регіонів Василь Горбаль сказав Бі-Бі-Сі, що поки вони не визначилися, які акції проводити.

В. Горбаль: Зараз надходять багато тривожних сигналів щодо купівлі голосів. Тому, звичайно, ми будемо реагувати. Наскільки ті ситуації будуть масові і потребуватимуть проведення мітингів і масових акцій – ми подивимося.

Бі-Бі-Сі: А за яких умов ви будете проводити акції?

В. Горбаль: У випадку очевидних фальсифікацій, що викличе загострення громадської уваги.

Бі-Бі-Сі: Як київська влада ставиться до можливого проведення акцій Партією Регіонів?

В. Горбаль: У мене досвід є проведення масових акцій 2004 року. Від проведення паралельних мітингів на Вокзальній площі. Але, попри гострі заяви чільників усіх політичних таборів, ми всі розуміли, - чи то в кабінетах МВС, чи мерії, на робочих нарадах, - що потрібно знаходити спільну мову, зокрема, щодо маршрутів проходження колон мітингувальників. Йшлося про відповідальність.

Весь досвід, накопичений в організації масових акцій, зараз працює, і тому говорити про те, що ми додамо зайвого клопоту міліцї, чи міській владі, не доводиться. В усіх є досвід проведення переговорів і (можливість) бути активними комунікаторами між різними політичним силами.

Бі-Бі-Сі: А чи може Майдан-2010 бути схожим на Майдан 2004 року?

В. Горбаль: Якщо Майдан-2004 року був під гаслами, які формулювалися, як гасла демократії, то можливий Майдан-2010 - це буде Майдан боротьби з непрофесіоналізмом влади, яка не виявляє здатність витягти Україну з кризи.

Бі-Бі-Сі: Чи може все це призвести до силового протистояння?

В. Горбаль: Думаю, що ні. Якщо влада не вдасться до помилок. У людей, яких на вулицю може виштовхнути криза, зовсім інші емоції.

Бі-Бі-Сі: КВУ заявляє, що можливе проведення ПР заходів є “комплексом” Майдану. Мовляв, "2004 року Віктор Янукович переміг, але через Майдан цей виграш у Януковича забрали". Як ви ставитеся до такої оцінки?

В. Горбаль: Іде робоче планування усіх заходів. Без жодних ретроспектив. Якщо будуть дії, які будуть провокувати загострення громадської уваги, то буде потреба в організації масових акцій, а в цьому ПР має достатньо і досвіду.