“Кримська світлиця" під загрозою закриття

Головний редактор єдиної у Криму україномовної газети “Кримська світлиця” Віктор Качула заявляє про загрозу закриття видання і про переслідування його особисто.

Кілька днів тому він був звільнений з посади. У наказі, що був підписаний директором державного журнально-газетного видавництва Віталієм Сатаренком і завізований міністром культури і туризму України Василем Вовкуном стверджується, що причинами звільнення є «систематичні порушення вимог, наказів та розпоряджень міністерства культури без поважних причин і неналежне виконання службових обов’язків».

Однак сам Віктор Качула каже, що звільнення пов’язане з його опором стосовно вимоги Мінкульту скоротити в два рази штат часопису.

«Я впирався, як міг. Не давав згоди на скорочення колективу. Звертався до вищого керівництва держави. Не давав здійснити систематичне руйнування газети», - сказав Віктор Качула в інтерв’ю Бі-Бі-Сі. Також журналіст не виключив, що таким чином його намагаються покарати за позитивне висвітлення діяльності президента Віктора Ющенка на сторінках газети. Качула також заявив, що буде оскаржувати своє звільнення в суді.

Українська громада Криму захищає редактора

Рішення про звільнення головного редактора україномовної газети не залишилося поза увагою у проукраїнських колах автономії.

А трудовий колектив газети надіслав телеграму Віктору Ющенку та прем’єр-міністру Юлії Тимошенко з вимогою втрутитися в ситуацію і поновити Качулу на посаді. Українська громада Криму звернулась із офіційним зверненням до Василя Вовкуна, в якому дії міністра названі антидержавними: «Такі дії ми розцінюємо як антиукраїнські та антидержавні. Вони свідчать про відсутність розуміння реальної ролі і значення для кримського українства цієї поважної газети”.

Вони також звертають увагу влади на те, що через брак фінансування газети її випуск призупинено, а держпідприємство «Преса» відмовилося поширювати передплатникам вже віддрукований перший в новому році номер «Кримської світлиці».

У міністерстві культури України неофіційно кажуть, що редактора звільнили, бо мають претензії з приводу фінансово-господарської діяльності газети. Не задоволені у мінкульті і накладом газети, її дизайном та якістю друку. Тут обіцяють, що газета виходитиме в оновленоми вигляді і під керівництвом нового головного редактора.

А голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що проблеми із фінансуванням газети пов’язані передусім із неефективним використанням коштів, виділених міністерству культури. Володимир Яворівський твердить, що це позначилося не лише на діяльності газети, а й на творчих спілках та установах культури.