Донецький Шахтар - 'четвертий у світі'

"Шахтар" радіє голу, жовтень 2009. Оголошення про 4 місце в рейтингу - також привід для радості
Image caption "Шахтар" радіє голу, жовтень 2009. Оголошення про 4 місце в рейтингу - також привід для радості

У спортивних колах України досить спокійно віднеслися до оприлюдненого рейтингу клубів Міжнародної федерації футбольної історії та статистик.

Згідно з ним, за підсумками 2009 року, донецький Шахтар посів четверте місце у світі. Київське Динамо отримало 41 сходинку.

Бі-Бі-Сі поцікавилася у керівника інформаційного центру "Україна–2012", спортивного коментатора Олександра Глевінського – що означає такий успішний результат для донеччан і українського футболу в цілому?

О. Глевінський: “Цей рейтинг – це невеликий привід, щоб почувати себе приємно, але це не є відображенням реальних справ. “Шахтар” нині не є командою? четвертою у "старому світі". Якщо б було так, то вона мала б грати у півфіналі Ліги чемпіонів. Тому успіх, безумовно, важливий. Взяти хоча б те, що українська команда виграла єврокубок.

Але для того, щоб входити до топ-шість, треба досягти успіхів, приміром, у Лізі чемпіонів. Думаю, що це розуміють і керівники, і футболісти "Шахтаря".

Цей рейтинг не дає жодних балів. Це не таблиця коефіцієнтів УЄФА. Це, можливо, новорічний подарунок. Реальний рейтинг – це зайняте місце у європейських турнірах. Президент клубу хоче досягти багато в Лізі Європи. От коли там будуть відповідні місця, наприклад, вихід до плей-офф, тоді можна буде говорити про реальні здобутки для українського футболу.

Бі-Бі-Сі: Тобто нинішній рейтинг міжнародної компанії нічого не значить для українського футболу?

О. Глевінський: Це маленька гарна реклама. Яку можна вигідно використати. Приміром, продаючи квитки на футбол. Хоча в Донецьку їх продають і так за дуже помірними цінами, і Донбас-арена заповнена в порівнянні з матчем збірних України і Греції.

Бі-Бі-Сі: А як чемпіон України - Динамо Київ? Цей клуб посів 41 місце в цьому рейтингу. Його випередили німецькі Гамбург і Вердер, турецький Галатасарай. Що відбувається з Динамо?

О. Глевінський: Команда не вийшла до раунду плей-офф Ліги чемпіонів, хоча до останнього моменту вона мала шанси. Вона проходить момент становлення. Мірилом, як для "Шахтаря", так і для "Динамо", є виступи в єврокубках.