Тимошенко просить запобігти порушенням

Архівне фото з виборів

Український прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликала президента Ющенка зупинити заплановані фальсифікації, які, за її словами, готуються опонентами БЮТ.

В іншому разі, на думку прем'єра, вибори можуть бути оцінені, як такі, що не відбулися.

В оточенні прем'єра припускають, що саме на Донеччині, Дніпропетровщині і в Криму, в яких багато прихильників Віктора Януковича, можуть бути проведені масові фальсифікації, зокрема, через голосування вдома.

Юлія Тимошенко каже, що кількість бажаючих проголосувати вдома може досягти 17 відсотків. Проте прем'єр, як нагадують експерти, не була такою категоричною щодо тих регіонів, де вона має вплив.

Тим часом один із керівників Партії регіонів Микола Азаров назвав "вимислом" заяви прем'єра про таку велику кількість бажаючих голосувати вдома, переконуючи, що регіонали перевірили всі дільниці в Донецьку і не знайшли там більше півтора відсотки виборців, які планують віддати голос у такий спосіб.

Водночас один із прихильників Юлії Тимошенко, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко попереджає про тотальні перевірки бажаючих голосувати не на дільницях і каже про карну відповідальність за підробку документів, які засвідчують поганий стан здоров'я.

Разом з тим пан Луценко нагадує, що за голосування більш ніж один раз передбачається позбавлення волі до 2 років, повідомивши, що за нинішніх технічних умов про повторне голосування стане відомо за підгодини.

Напередодні попри попередження ЦВК про незаконність виборчої агітації та контрагітації в робочий час, президент Ющенко кілька разів упродовж прес-конференції різко критикував прем'єра Тимошенко, яка є одним із його конкурентів на цих президентських виборах.

Він назвав пані Тимошенко однією із "головних загроз проведенню чесних і прозорих виборів".

За кілька днів до початку виборів президент Ющенко закликав прем'єра Тимошенко як лідера парламентської більшості забезпечити внесення змін до виборчого законодавства, оскільки Конституційний суд ще восени визнав їх такими, що повністю або частково не відповідають нормам Конституції.

Це, за словами пана Ющенка, це ставить під загрозу законність результатів виборів.

"Як ви знаєте, Конституційний суд визнав близько 13 положень закону України про вибори президента як такі, що повністю або частково не відповідають нормам Конституції. Внесення змін і доповнень відповідно до рекомендацій Конституційного Суду повинно було стати головним завданням прем'єр-міністра України як лідера більшості. До сьогодні вимога Конституційного суду не виконана. Тому очевидно, що у правовому тлумаченні у нас є велика проблема. Починаючи з теми формування комісій, формування списку та голосування на дому."