У Львові шукають альтернативи

У перегонах за президентське крісло Львівська область вибирає з-поміж представників помаранчевого крила українського політикуму.

Image caption У Ющенка на Львівщині ще залишилися прибічники

Якщо на минулих виборах президента вони усі єдиним фронтом виступали на підтримку чинного президента Віктора Ющенка, то тепер кожен агітує за себе. Однак настрої виборців Львівської області не є аж настільки втішними для проводирів Майдану – політика чинної влади за останні роки дала чимало приводів для розчарування.

Львівщина є базовим регіоном для політиків помаранчевого табору, відтак упродовж кампанії вони не один раз приїжджали, аби схилити виборців на свій бік. Останнім часом Віктор Ющенко побував у Львові щонайменше тричі, а прем’єр-міністр Юлія Тимошенко не відставала від нього. За даними соціологічних опитувань, саме ці політики разом з Арсенієм Яценюком стали головними конкурентам за симпатії галицьких виборців.

Однак відсутність одноосібного лідера симпатій серед виборців не зробила кампанію драматичнішою чи більш динамічною. Якраз навпаки, експерти вважають, що ці перегони були достатньо рутинними та нецікавими. Навіть приїзд до Львова лідера опозиції Віктора Януковича обійшовся тихо і буденно – він запам’ятався хіба тим, що Януковичу подарували вишиванку.

На думку голови Комітету виборців у Львівській області Романа Кошового, такому характеру кампанії посприяло як те, що практично всі рейтингові кандидати вели кампанію централізовано, відтак вона втратила регіональну специфіку, яка завжди додавала барв та несподіваних поворотів у перегони.

Image caption Януковичу у Львові подарували вишиванку

Роман Кошовий каже, що попри труднощі Львівська область доволі добре готова до виборів у плані матеріальному, бо гроші з Києва таки перераховують та й організаційні проблеми роботи комісій практично вирішені. Відтак представник Комітету виборців переконаний, що саме голосування наступної неділі відбудеться.

Що стосується настроїв виборців, то на думку Романа Кошового, попри значну підтримку помаранчевих лідерів, багато людей мають проблему з тим, щоби вибрати когось серед претендентів на посаду президента:

Роман Кошовий: Львів’яни дивляться вперед і їх не так цікавить перший тур, як вони вже думають, за кого голосувати у другому турі. Досить часто домінує думка, що нема з кого вибирати.

Як наголошує експерт, йдеться про те, що популярні кандидати не дають конкретних обіцянок щодо майбутнього країни і людей, обмежуючись загальними обіцянками. Відтак на думку Романа Кошового, люди голосуватимуть радше за емоції, а не за конкретні програми.

Відсутність єдності серед помаранчевих політиків та небажання голосувати за представника Партії регіонів також призводить до того, що жителі Львівщини не надто знають, за кого голосувати або ж схиляються до думки голосувати проти всіх кандидатів.

Пан Василь, що продає книги у центрі Львова, каже, що люди зневірилися у представниках помаранчевого табору, та водночас на їх місце не прийшли опозиційні політики, які могли б завоювати прихильність галицьких виборців.

Пан Василь вважає, що підтримку мав би той кандидат, в якому виборці побачили б доброго господарника, здатного вивести економіку України з кризи, відновити виробництво і створити робочі місця. Однак такого кандидата серед теперішніх претендентів на посаду президента він не бачить, тому скоріш за все не підтримає жодного. За його словами, так само думають і багато з його знайомих.

Новини на цю ж тему