Спостерігачі кажуть, що серйозних порушень не було

Вибори в Україні

Заступник голови ЦВК Андрій Магера сказав, що комісія сподівається оприлюднити попередні результати протягом доби.

Він також додав, станом на північ, що до ЦВК не надходили повідомлення про серйозні порушення при голосуванні, і вибори пройшли спокійно.

Спостерігачі від Європейського парламенту також не зафіксували грубих порушень і кажуть, що вибори були демократичними і відкритими.

Спостерігач від Європарламенту Ребекка Гармс в інтерв'ю радіо "Німецька хвиля" сказала: "В мене немає жодних причин вважати, що на президентських виборах були організовані маніпуляції".

Пані Гармс додала, що в разі як усі міжнародні спостерігачі підтвердять, що вибори були демократичні, то всі кандидати повинні визнати результати, аби другий тур також відбувся згідно з "правилами гри".

У поразці президента Ющенка Ребекка Гармс не бачить поразки європейського курсу України і радить майбутньому лідеру Уркаїни не лише формувати глобальні цінності - курс на ЄС чи Росію, а й функціонування соціальної системи, охорони здоров'я та освіти.

Тим часом Донецька організація Комітету виборців України передає з Макіївки, що на одній з дільниць - номер 56, окружної комісії 84 - зафіксовано вкидання бюлетенів за Віктора Януковича.

Згідно з повідомленням, порушення зафіксував спостерігач від Яценюка і його підтвердили члени комісії від інших кандидатів.

З кримського міста Красноперекопськ передають, що на виборчій дільниці номер 15 округу номер 9 невідомі розбризкали сльозогінний газ під час підведення підсумків голосування.

16 членів виборчої комісії, які встигли скласти протокол про результати голосування, пройшли обстеження в лікарні й відпущені додому.

Інцидент розслідують правоохоронні органи.