Останнє поновлення: Понеділок, 18 січень, 2010 p., 13:30 GMT 15:30 за Києвом

На лижі - не в Карпати, а на Черкащину!

Водяники

Пращури сьогоднішніх селян з Водяників Черкаської області уявити не могли, на що перетвориться їхнє село. Одинадцять гектарів чагарників у центрі України стали сучасним гірськолижним курортом, де є три лижні спуски довжиною до 700 метрів, гірські схили заввишки у 100 метрів та єдина в Україні траса для сноуборду.

Сніг тут за мінусової температури 5 градусів можливий протягом усієї зими, адже є три гармати, які, коли немає справжніх опадів, розпорошують штучні.

Три роки тому Кабмін затвердив державну програму "Золота підкова Черкащини" з метою відродити історичні та культурні центри краю. За рахунок не лише бюджетних коштів, а й інвестицій та спонсорських грошей. Гірськолижний курорт у Водяниках Звенигородського району також став зупинкою на туристичному маршруті "Золотої підкови".

Зима, сніг, лижі...Водяники?

Створенню спортивного комплексу сприяла сама природа. Ландшафт Водяників лише трохи підправили будівельники. Увесь комплекс - результат роботи австрійських, російських та українських архітекторів.

Я катаюся на лижах із 1978 року, Сюди приїхав уперше. Чому в Києві не зробили нічого подібного?

Киянин Андрій

Реалізувала проект компанія "Австрія-Україна Туризм". Побудувало водяницький курорт рік тому приватне підприємство "Сиріус", яке очолює уродженець села Микола Щербина. Ініціатор будівництва каже, що міг би звести такий комплекс у Києві чи за кордоном, та рідні місця йому дорожчі.

На вершини відпочивальників доправляє 4-крісельний витяг "Dopelmayer" довжиною 350 м. та бугельний витяг довжиною 370 м. Вартість підйому на "кріселці" - від 10 гривень, на бугелі - від 6 гривень. Абонемент на весь день коштуватиме від 120 гривень. Можна кататися і коли стемніє - освітлення трас хороше.

підйомник

Лижники - на Черкащину!

На лижі - в Черкаську область!

Збільшити зображення

Незважаючи на те, що дороги до Водяників замело, сьогодні туристів вистачає. Щодня тут катається майже 300 лижників. Керівництво комплексу впевнене, що так буде до травня.

"Довідався про це місце через спеціалізований форум. Отож зібралися великою компанією - наша автоколона нараховувала 12 автомобілів. У кого не було свого транспорту, підсідали на вільні місця. Певна річ, оплатиши разом бензин. Мені поїздка обійшлась у 80 гривень туди й назад", - розповідає киянин Андрій, який із друзями перевірив якість водяницьких лижних трас.

"Я катаюся на лижах із 1978 року, Сюди приїхав уперше. Чому в Києві не зробили нічого подібного?" - дивується досвідчений лижник зі столиці.

Альтернатива Карпатам

лижники

Лижна траса працює і вночі

Під враженнями родина Саєнків з Черкас: "Звичайно, не були розчаровані! Дуже приємно бачити, що в Україні можуть зробити ні з чого щось. Узагалі задоволені - саме те місце, яке можна відвідати родиною з діточками. І плюс не треба їхати в Карпати!"

За словами Миколи Щербини, у будівництво комплексу уже вклали 5 мільйонів євро. Для туристів у Водяниках будують два готельно-ресторанні комплекси. Поки що охочі можуть зупинитися у приватному секторі. Селяни пропонують житло ціною від 100 гривень на добу.

Приїжджі, і таких чимало, не проти придбати тут власну хату. До речі, останнім часом житло у селі подорожчало. За посередній будинок просять 4-5 тисяч доларів. Оселитися тут охочі і деякі жителі довколишніх сіл, адже у селі з'явилася робота.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS