Герман: Регіони переконані у перемозі

Ганна Герман - одна з лідерів Партії регіонів - розповіла Бі-Бі-Сі про ймовірність переговорів Віктора Януковича з іншими кандидатами у президенти, які посіли третє та четверте місце.

Бі-Бі-Сі: Віктор Янукович і його команда ведуть переговори з іншими кандидатами, і чи є такі плани?

Ганна Герман: Для нас важливо вести діалог з людьми. Люди не є маріонетками кандидатів, люди не є рабами кандидатів, люди мають свою свідомість і роблять свій вибір. Для нас дуже важливо, що люди українці зараз мають право і можливість робити свій вибір, що надзвичайно важливо для майбутнього України.

Бі-Бі-Сі: Тобто відповідь «ні»? Ви не ведете переговорів ?

Ганна Герман: Ми намагаємося переконати людей, що ми будемо виразниками тих змін і реформ на які люди надіються. І ми переконаємо людей тому, що дві третини громадян проголосували проти влади. А це означає, що вони дали тій владі «червону картку»

Бі-Бі-Сі: Раніше в інтерв’ю ВВС Віктор Янукович казав, що буде готовий вести переговори про посаду прем'єр-міністра із тими, хто буде на 3-4 місці. Тобто ми говoримо про Сергія Тігіпка, Арсенія Яценюка. Чи це ще актуально, чи він виріфшив цього не робити?

Ганна Герман: Коли Янукович був при владі він показував дуже високі результати, й економічне зростання України було понад 12%. Тому є різниця між кандидатом від помаранчевої влади, який привів країну до економічного падіння –15% , і нашим кандидатом, який завжди показував високий результат розвитку економіки і високих соціальних стандартів. Порівнювати тут принаймні не коректно. Я повторюю, що ми хочемо, щоб люди зрозуміли, що саме ми є виразником тих змін, на які вони сподіваються, і за які вони проголосували. Тому я абсолютно переконана, що ми переможемо у наступному турі виборів.

Бі-Бі-Сі: Ви не ведете переговорів з іншими кандидатами ?

Ганна Герман: Кандидати уже не кандидати, вони вже просто виборці. І з ними ми теж ведемо діалог, вони теж повинні за нас проголосувати.

Бі-Бі-Сі: То ведете з ними діалог?

Ганна Герман: Ми ведемо діалог з усіма від самого початку. І не було жодного кандидата у президенти, з яким би ми не зустрічалися і не вели переговори, щоб разом будувати нову Україну. Адже ми не шукаємо в Україні ворогів. Янукович каже, що його основні особисті вороги – це криза, безробіття і бідність людей. Тому нам треба шукати собі союзників, в тому числі і серед кандидатів, які не потрапили у другий тур.

Бі-Бі-Сі: Чи Віктор Янукович пропонує Сергію Тігіпку якісь посади у майбутньому можливому уряді, адже аналітики кажуть, що чимало виборців можуть частково проголосувати і за Віктора Януковича, і ця підтримка була б для нього суттєвою?

Ганна Герман: Виборці Тігіпка – не є рабами Тігіпка. Виборці в Україні мають високу свідомість. І вони проголосують за того, хто їх переконає.